Çiğdem Özyaman Yılın Sporcusu Seçildi!

Sırbistan’da 9 Ağustos’ta yapılan Bayanlar Skeet Atışları Avrupa Şampiyonası’nda, 75’te 73 atarak Avrupa Şampiyonu olan Bolulu Milli Atıcımız Çiğdem Özyaman, Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkiye’de...

Çiğdem Özyaman Yılın Sporcusu Seçildi!

Sırbistan’da 9 Ağustos’ta yapılan Bayanlar Skeet Atışları Avrupa Şampiyonası’nda, 75’te 73 atarak Avrupa Şampiyonu olan Bolulu Milli Atıcımız Çiğdem Özyaman, Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkiye’de Yılın Sporcusu seçildi.

           

Bu yarışmada aynı zamanda olimpiyat kotasını geçen Çiğdem Özyaman Yılın Sporcusu ödülünü almak için bugün Boğaziçi Üniversitesi’ne davet edildi.

Bu ödül, Babamın doğum günü hediyesi olsun

Kendisinin Avrupa Şampiyonluğuna kadar ulaşmasındaki başarının altında en büyük pay sahibinin Babası Salih Özyaman olduğunu belirten Çiğdem Özyaman; “Küçüklüğümden beri beni bu spora yönlendiren ve her zaman arkamda manevi gücünü hissettiğim babama çok şey borçluyum. Boğaziçi Üniversitesi’nden Yılın Sporcusu Ödülü’nü alacağım 22 Aralık günü aynı zamanda Babamın doğum günü oluyor. Alacağım bu ödülü, bende çok büyük emekleri olarak babamın doğum günü anısına almak istiyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133