CİHAT ARSLAN “HAK ETTİĞİMİZ 3 PUANI ALDIK”

Boluspor teknik direktörü Cihat Arslan oynanan Akhisar Belediyespor maçı sonrası basın mensupları ile bir araya gelirken maçla ilgili bilgiler verdi.   Maçtan çok haksız kazanılan bir üç...

CİHAT ARSLAN “HAK ETTİĞİMİZ 3 PUANI ALDIK”

Boluspor teknik direktörü Cihat Arslan oynanan Akhisar Belediyespor maçı sonrası basın mensupları ile bir araya gelirken maçla ilgili bilgiler verdi.

 

Maçtan çok haksız kazanılan bir üç puan gibi lanse edilmesine üzüldüğünü belirtirken Arslan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Haksız değil, hak edilen bir 3 puandı

Arslan son dakikada gelen golde Akhisar Belediyespor'da golü atan Şeyhmuz'un olmadığını,  faulü yapanın Osman Bozkurt olduğunu belirtti.  Arslan "Maçla ilgili kötü oynadık diyemem. Bol pozisyona girdiğimiz bir karşılaşmaydı. Aksine ortaya konulan futbol, bol pozisyondan oldukça memnunum. Ancak yediğimiz ilk gol olmayan bir faul sonrası verildi. Uzatmalarda attıkları gollerde ise top kullanıldıktan sonra kafayı vuran değil, o hava topuna çıkmak isteyen Sercan'a, Osman Bozkurt faul yaptı. Hakemin kararı oldukça doğruydu. Hak edilmeyen 3 puan değil, hak edilen bir 3 puan aldık" dedi.

Gereksiz bir telaş yaptık

Maçın son bölümlerinde telaş yaptıklarını belirten "3 maçta alınan 7 puan beni şimdilik memnun ediyor. Ancak yolunda gitmeyen bazı şeyler var. Bunlarında üstesinden geleceğiz. Bu maçta 2-0'dan sonra farkı üçe çıkaracak pozisyonlar bulduk. Skor 2-1'e gelince telaş yaptık. Yan toplarda adam paylaşımında hata yaptık. Bu sorunları halletmeye çalışacağız. Bu maçla ilgili kadro yapımız kısa ve çabuk adamlardan kuruluydu. Gencer ve Veli dışında uzun adam sıkıntısı çektik. Zamanla diğer oyuncuların kadroya girmesi ile bu sorunuda çözeceğiz" dedi.

Hedefimiz 3 puan

Çarşamba günü oynayacağımız Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un ligin güçlü ekiplerinden biri olduğunu söyleyen Arslan   "Rakip geçen sezonun finalisti. Oturmuş kadrosu var. Ama biz oraya galibiyet parolası ile gidip, hedefimiz üç puanla dönmek olacaktır" dedi.

Takımın kazanma hırsı beni memnun ediyor

Takımın henüz tam oturmadığını belirten Boluspor teknik direktörü Cihat Arslan "Taşlar yerine oturduğu zaman çok daha iyi bir Boluspor izleyeceğiz. Tam hazır olmadığımız halde 3 maçta 7 puan almamız ve takımın sahadaki kazanma hırsı beni sevindiriyor" dedi.

Alp sakat, Erman ve Cemil hazır değil

Arslan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi takımın salı sabahı yaptığı son çalışma ile Gaziantep'e gideceğini, sakat olan Alp ile henüz hazır olmayan Cemil ve Erman dışında eksiklerinin bulunmadığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128