Cihat Arslan “Her takımı yenecek güçteyiz”

Zorlu Adanaspor maçı sonrası değerlendirme bulunan Teknik Direktör Cihat Arslan “Bizim derdimiz yenelim de lider olalım değildi. Biz mücadele ederek maçı kazanmak için uğraştık. Oyuncularım bunu başardılar....

Cihat Arslan “Her takımı yenecek güçteyiz”

Zorlu Adanaspor maçı sonrası değerlendirme bulunan Teknik Direktör Cihat Arslan “Bizim derdimiz yenelim de lider olalım değildi. Biz mücadele ederek maçı kazanmak için uğraştık. Oyuncularım bunu başardılar. Ayaklarına, yüreklerine sağlık diyorum” dedi.

 

Karşılaşma sonrası oyuncularını kutlayan Boluspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, “Bizim derdimiz yenelim de lider olalım değildi. Biz mücadele ederek maçı kazanmak için uğraştık. Oyuncularım bunu başardılar. Ayaklarına, yüreklerine sağlık diyorum. Hırs, mücadele ve istek bizi liderlikten daha çok memnun ediyor. Ligdeki her maç zorlu geçecek. Bu ligde kolay maç yok ve sağlam ekipler var. Adanaspor geçen sezona rağmen iyi bir kadro kurdu ve hedefe oynayan bir ekip. Üst sıraları hedefleyen bir ekibe karşı oynadığımız maç zor geçti. Net pozisyonlarımız oldu. Ancak bu pozisyonları değerlendiremedik. Devre arasına girdikten sonra rakip edip fizik gücü olarak biraz düşmeye başlamıştı. Onun için devre arasında arkadaşlara bu maçı kazanabileceklerini bildirdim. İsten ve arzulu olursak bu isteğimizi başarabileceğimizi söyledim. Sağ olsunlar arkadaşlarım ellerinden geleni yaptı ve skoru bulduktan sonra oyun biraz ortada geçmeye başladı. Maçın son bölümlerine doğru Adanaspor biraz daha risk alarak oyuncu değişikliklerine gitti ve ataklar buldu. Maçın sonu yine zor geçti ve takımımız maçı kazanmak için elinden geleni yapıyor. Bizlerinde hatası var sevabı var ama ortada bir çırpınış ve mücadele var. Ben bütün oyuncularımdan memnunum. Biz

mücadelemizle herkesi yenebilecek güçteyiz” dedi.

 

Başarı bir kişiyle gelmez

Başarıların bir kişilerle gelmediğini belirten Arslan “Oyuncu arkadaşlarımın golden sonra bana gelmesi çok önemli değil. Onlar kendi aralarında yıkılmazsa bizi kimse yıkamaz. Ben tüm oyuncularımı seviyorum. Onlar bize gönlünü açtıysa ben bundan onur duyarım. Başarı tek kişi ile gelmez sadece. Ekip olarak camia olarak kenetlenmek gerekir” diye konuştu.

 

Onur Türk “Taraftarımıza armağan ediyoruz”

Boluspor’un genç oyuncusu Onur Türk, lider oldukları için sevindiklerini söyleyerek, "Gerçekten iyi mücadele oldu. Rakibimiz buraya lider gelmişti. Biz mücadele ettik. İlk yarıda pozisyonları gole çevirebilsek farklı olabilirdi. İkinci yarının başında bir penaltı golüyle rahatladık. Kazandığımız için mutluyuz. Takım olarak kenetlendik ve güzel bir ortam var. Liderliği geri aldık ve kimsenin şüphesi olmasın bu başarı devam edecek. Galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyorum" dedi.

 

Erkam “Arkadaşlarımı kutluyorum”

Boluspor'un genç savunmacısı Erkam Reşmen ise seri yakalamak istediklerini söyledi. Reşmen, “Tüm takım arkadaşlarımız kutluyorum. Gerçekten güzel bir mücadele vardı. Biz mücadele edersek bir yerlere gelebileceğimizi biliyorduk. Bugün Adanaspor lider geldi ve biz liderliği geri aldık. Adanaspor iyi bir ekip ve bu sezon hedefi olan bir ekip. Bugün ilk yarı iyi başladık. Sadece bir 10 dakika Adanaspor’un baskısı oldu ancak bu baskıyı engelledik. İlk yarı bir iki tane gol atabilirdik ama maalesef olmadı. Son dakikalar biraz sıkıntılı geçse de maçı üç puanla bitirdik. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128