Cihat Arslan “Takım olabildiğimiz içinde başarıyı yakalıyoruz”

Boluspor teknik direktörü Cihat Arslan antrenman sonrası Göztepe maçını ve Perşembe günü oynayacağımız Elazığspor maçını değerlendirdi. Göztepe maçını kazandıkları için mutlu olduklarını...

Cihat Arslan “Takım olabildiğimiz içinde başarıyı yakalıyoruz”

Boluspor teknik direktörü Cihat Arslan antrenman sonrası Göztepe maçını ve Perşembe günü oynayacağımız Elazığspor maçını değerlendirdi. Göztepe maçını kazandıkları için mutlu olduklarını ifade eden genç teknik adam “Elazığspor bu periyotta oynayacağımız Kasımpaşa maçı da dâhil en zor maçlarımız olacaktır” dedi.

 

Göztepe maçı ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

Valla öncelikle mutluyuz. İyi bir mücadele oldu. Ağır saha şartlarına rağmen kazandık. Göztepe de kendi sahasında 22 maçtır yenilmemişti. Mücadele gücümüz en üst seviyedeydi. O sayede de kazandık. Tabi sıkıntılı anlarda yaşadık ama oyunun son bölümlerinde farkı açabilecek pozisyonlar da yakaladık. 10 kişi kalmamıza rağmen o pozisyonları bulmamız çok önemliydi. Ben bu yüzden çok mutluyum. Hem Boluspor anlamında hem de takım anlamında çok mutluyuz. Çok iyi bir kulüpte çok ahlaklı çok düzgün futbolcularla çalışıyorum. Ne kadar şükretsem kendi adıma azdır.

 

Bu karşılaşmada diğer maçlara nazaran orta sahayı daha ağırlıklı tuttunuz bu Göztepe’ye özel miydi?

Bizim orada Emre Toraman ve Onur Bektaş gibi 2 tane çok önemli lider oyuncumuz var. Rakibi küçümseme anlamında söylemiyorum ama biz iyi mücadele ettiğimiz sürece her takımı yenebilecek kapasitemiz var. Rakibe karşı değil kendimiz yapabiliriz diye düşündük. Nasıl galip gelebiliriz bunları düşündük. Allah’ta bizi mahcup etmedi.

 

Perşembe günü önemli bir maça daha çıkacağız bu maçla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Sakatlar ve cezalılar elbette olacak ama elimizde iyi bir kadromuz var. Alternatifli bir kadro var. Giren çıkan oyuncular birbirini aratmıyor. Takım olabildiğimiz içinde başarıyı yakalıyoruz. Dediğim gibi Boluspor herkesi her sahada yenebilecek kapasitede bir takım. Yeter ki o özverili oyunumuzu sahaya yansıtalım. Elazığspor bu periyotta oynayacağımız Kasımpaşa maçı da dâhil en zor maçımız olacaktır.

 

Orhan Ak’ın durumu nedir?

Orhan sakattı ama iyileşti. Bu gün antrenmana çıktı. Bu hafta faydalanabiliriz. Belki de Kasımpaşa maçında oynayabilir. İdmana çıkması bizim için önemli bir gelişme. Önümüzde 2 gün daha var. Değerlendirmeye alacağız. Çünkü idmana çıkabiliyorsa maç oynayabilecek duruma gelmiş demektir. Değerli bir oyuncu. Aramızda her zaman görmekten mutluluk duyacağımız bir oyuncu.

 

Taraftar takımın durumundan dolayı çok mutlu siz neler söyleyeceksiniz?

Bu kentin futbol coşkusu ve sevgisi çok büyük. Sezon başından beri onlara layık olacak bir takım kurmaya çalışıyoruz. Onların formasını ıslatabilecek oyuncularla birlikteyiz. Tabi taraftarın da her zaman destek olmasını bekliyoruz. İnşallah bu birliktelik, bu inanç devam ettiği sürece bize başarıyı getirecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128