Cimnastikçiler Bolu’da kontrolden geçti

17. Akdeniz Oyunları'na hazırlanan Milli Takımlarımız Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi tarafından sağlık kontrolünden geçiriliyor. Milli Cimnastikçilerin Bolu’da sağlık kontrolünden geçirildiği açıklandı.

 Cimnastikçiler Bolu’da kontrolden geçti

Mersin’in ev sahipliğinde 20-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 17. Akdeniz Oyunları için süre azaldıkça heyecan artıyor. Muhteşem bir organizasyona imza atmaya hazırlanan Türkiye, sportif başarıda da en ileriye ulaşmak için işi sıkı tutuyor. Önemli organizasyon öncesinde, sporcuların performanslarına engel olabilecek sağlık durumları ile karşılaşmaması için gerekli önlemler Spor Genel Müdürlüğü tarafından alınıyor.

Hizmet sporculara götürülüyor!

Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi, 17. Akdeniz Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek olan milli takımlarımızı ve sporcularımızı detaylı sağlık kontrolünden geçiriyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Performans Değerlendirme ekibi, kamp merkezlerini dolaşarak sağlık hizmetini sporcularımızın ayağına götürüyor. Sağlık ekibi, milli sporcularımızın kamp yaptıkları yerlerde hizmetlerini veriyor. Yapılan kontrollerle sporcularımızın performanslarına engel olabilecek sağlık durumları ile karşılaşmaması için gerekli önlemler, kontroller sonrasında planlanıyor.

Tam destek

Akdeniz Oyunları’na hazırlanan sporcularımıza destek sadece sağlık kontrolleriyle sınırlı kalmıyor. Sporcularımızın daha bilinçli olması hedefiyle doping kontrolü, psikolojik danışmanlık, sporcu beslenmesi gibi konularda kısa seminerler veriliyor.

Baykan “Her türlü desteği vermek esas görevimiz”

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, konuyla ilgili olarak “Mersin’de düzenlenecek olan Akdeniz Oyunları, ülkemiz spor tarihi açısından önemli kilometre taşlarından olacaktır. Tesis ve organizasyon olarak üst düzeyde hazırlıklar devam etmektedir. Türk Milli takımlarının üstün başarısı ile 17. Akdeniz Oyunları’nı taçlandırmak istiyoruz. Bu kapsamda hazırlıklarına hız kesmeksizin devam eden sporcularımızın, sağlıklılık durumlarını korumak ve iyileştirmek için personelimizden oluşturduğumuz ekip, sporcuların kamp yerlerinde hizmetlerine devam etmektedir. Bakanlık ve Genel Müdürlük olarak sporcularımızın başarısı için her türlü desteği vermek bizim esas görevimizdir. Sporcularımızın da altın madalyalarla bizleri onurlandıracağına inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Yoğun mesai…

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Performans Değerlendirme ekibi, yaklaşana büyük organizasyon için adeta Türkiye’nin dört bir yanını dolaşıyor ve gerekli uygulamaları hayata geçiriyor. Uygulamalar kapsamında kampları devam eden, Eskişehir’de Hentbol Bayan Milli Takımımız, Bursa’da Badminton Milli Takımımız, Konya’da Tekvando Milli Takımımız ve Ankara’da Atıcılık Milli Takımımız 12-18 Mayıs tarihleri arasında kontrolden geçti. Bir sonraki haftada ise Ankara’da Erkek Voleybol Milli Takımımız ve Plaj Voleybolu Milli Takımlarımız, İstanbul’da Grekoromen Güreş Milli Takımımız, Sakarya’da Kano Milli Takımımız ve Bolu’da Cimnastik Milli Takımımız gerekli kontrollere tabi tutuldu. Kontroller çerçevesinde Antalya’da Okçuluk Milli Takımımız, Isparta’da Halter Milli Takımımız, Ankara’da Serbest Güreş Milli Takımımız, Erzurum’da Boks Milli Takımımız, İstanbul’da Kürek Milli Takımımız ve Antalya’da Judo Milli Takımımız, gerekli testlerden geçecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER