Cimnastikçilerimiz Olimpiyat şansını kaçırdı

Çin'nin Nanning kentinde düzenlenen 45.nci Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası erkekler elemeleri sona erdi. Bolulu sporcu Ümit Şamiloğlu’nun da yer aldığı ekibimiz Olimpiyat şansını kıl payı kaçırdı.

 Cimnastikçilerimiz Olimpiyat şansını kaçırdı

Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası erkekler elemeleri sona erdi. Milli Takımımız en son 2010 Rotterdam'da yapılan Dünya Şampiyonasında takım elemelerinde 43'üncü sırada (308,00 puan) iken bu yarışmada 25.nci sıraya (327,067 puan) inanılmaz zor bir sıçrama yaptı. 0,733 puanla takım Olimpiyat barajını kaçıran takımımız Olimpiyatlara takım olarakta katılabileceğimizin hayal olmadığını ortaya koydu.

Bireysel elemeler neticesinde Ferhat Arıcan bir ilke imza atarak Dünya Şampiyonasında bireysel finallere kalan ilk Türk Sporcu olma ünvanına ulaşırken, İbrahim Çolak'ta halka aletinde final listelerine 2.nci yedek olarak adını yazdırdı. Bu tarihi başarıyı bize yaşatan sporcularımız; Ümit Şamiloğlu, Çoşkun Boncuk, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Abdülkadir Baş ve Ahmet Önder'e tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca yönetime, teknik kadroya, antrenörlere, velilere ve yüreği bizimle olan herkese teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128