Çizgi ve gözlemci hakemliği kursları Bolu’da

Bolu Tenis İl Temsilciliği’nden alınan bilgiye göre 1.Kademe Çizgi Hakemliği ve Gözlemci Hakemliği kursları ilimizde gerçekleştirilecek.   Edinilen bilgiye göre Bolu’da düzenlenecek olan kurslardan...

Çizgi ve gözlemci hakemliği kursları Bolu’da

Bolu Tenis İl Temsilciliği’nden alınan bilgiye göre 1.Kademe Çizgi Hakemliği ve Gözlemci Hakemliği kursları ilimizde gerçekleştirilecek.

 

Edinilen bilgiye göre Bolu’da düzenlenecek olan kurslardan 1.Kademe Çizgi Hakemliği Kursun 1-2 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Bu kursa son başvuru tarihi 26 Mayıs. İlimizde düzenlenecek bir diğer kurs olan 1.Kademe Gözlemci Hakemliği Kursu ise 31 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek bu kursa son başvuru tarihinin 24 Mayıs olduğu açıklandı. Her iki kurs için başvuruların Türkiye Tenis Federasyonu’nun i-kort.ttf.org.tr sayfasından yapılabileceği öğrenilirken, başvuru ücretinin ise 75 TL olduğu ve kurs ücretini Vakıfbank Anafartalar Şubesi’nin TR61-0001-5001-5800-7296-3638-70 nolu hesabına yatırılabileceği belirtildi. Kurs yerinin daha sonra belli olacağı uygulamada yer almak isteyenler için başvuru şartları şunlar:

1-) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

2-) En az ilköğretim mezunu olmak

3-) Hakemlik yapmasına engel fiziki ya da sağlık probleminin bulunmaması

4-) Disiplin veya ceza kurullarından bir defada 6 aydan fazla süreli ceza almamış olmak

5-) 6 ay veya daha fazla hapis cezası ya da yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezası ile hükümlü olmamak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER