Çocuk Futbolu'nda TFF-Üniversite işbirliği

Türkiye Futbol Federasyonu, Çocuk Futbolu alanında yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Uygulamanın gerçekleşeceği 20 üniversite arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi de bulunuyor.   TFF Futbol Gelişim...

Çocuk Futbolu'nda TFF-Üniversite işbirliği

Türkiye Futbol Federasyonu, Çocuk Futbolu alanında yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Uygulamanın gerçekleşeceği 20 üniversite arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi de bulunuyor.

 

TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü çatısı altında bulunan Çocuk ve Okul Futbol Birimi, Kadın Futbolu Müdürlüğü ve Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında, 20 üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları, Eğitim Fakültelerine bağlı Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümleri ile Spor Bilimleri Fakültelerinde okuyan öğrencilerin katılımı ve öğretim kadrosunun desteği ile çocuklara futbol eğitimi verilmesi sağlanacak. Projenin ilk etabında üniversite bünyesinden bir proje koordinatörünün seçeceği 20 kişilik stajyer grup, TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecek 2 günlük kursa katılarak Grassroots Gönüllü Lider sertifikası alacak. Kursu tamamlayan üniversite öğrencileri, proje koordinatörü yönetiminde çevre okullardan en az 10 kişilik gruplara haftada en az 1 gün futbol eğitimi verecek. Eğitim alması hedeflenen grup ise, doğum tarihleri 2001-2004 aralığındaki kız ve erkek çocuklar ile kız lisesi öğrencileri. Üniversite öğrencilerinin eğitimlerinin başladığı projede, çocuklara futbol eğitimi sunulmasına ise Aralık ayında başlayacak. Uygulamanın önümüzdeki dönemlerde daha fazla üniversiteye taşınması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128