Coşkun, Şampiyon takımı kutladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, 22-24 Şubat 2013 tarihleri arasında Portekiz’de yapılacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’na katılmaya hak kazanan ve oyuncularının çoğu...

Coşkun, Şampiyon takımı kutladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, 22-24 Şubat 2013 tarihleri arasında Portekiz’de yapılacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’na katılmaya hak kazanan ve oyuncularının çoğu üniversitemizin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan AİBÜ Spor Kulübü Bayan Hokey Takımı’nı kabul ederek kutladı.

 

AİBÜ Senato Odası’nda düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun’un yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Gümüştekin, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, AİBÜ Spor Kulübü üyesi ve BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ümit Karlı, AİBÜ Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Uçan ve AİBÜ Spor Kulübü Antrenörü Yasin Yükseler ile oyuncular katıldı.

Avrupa’da başarılı olacağınıza inanıyorum

AİBÜ Spor Kulübü yetkililerinden Kulüp ve Bayan Hokey Takımı ile ilgili bilgi alan Rektör Prof. Dr. Coşkun, hiçbir başarının mücadele etmeden kazanılamayacağını ifade ederek, “Gençlerimizin böyle başarıları bize çok büyük mutluluk getiriyor, ayrı bir heyecan yaşatıyor. Elde ettiğiniz başarılar bizleri memnun ediyor. Avrupa’da da başarılı olacağınıza inanıyorum, her zaman da sizlere destek vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu. Coşkun, daha sonra Bayan Hokey Takımı’nı kutlayarak takım kaptanı Ayla Esen’e diğer oyuncular ve kulüp adına plaket takdim etti.

Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Uçan da bu kabulden dolayı oyuncularının motivasyonunun ve başarısının artacağını söyledi. Avrupa’da yaklaşık 100 yıldır yapılan bu sporun ülkemizde 8-10 yıl gibi çok az bir geçmişi olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Uçan, buna rağmen hokey takımımızın çok büyük başarılara imza attığının altını çizdi.

04-07 Şubat tarihleri arasında Bolu Mengen’de yapılan 2012-2013 Türkiye Salon Hokeyi Bayanlar Süper Lig 2’nci etap karşılaşmalarında 26 puan alarak üçüncü olan AİBÜ Spor Kulübü Bayan Hokey Takımı, bu sonuçla, 22-24 Şubat tarihleri arasında Portekiz’in Lizbon kentinde yapılacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda (Indoor Club Championships-Women) Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandılar. Bayan Hokey Takımı, aralarında İrlanda, Portekiz, Macaristan, İsveç, Belçika’nın olduğu 8 ülkenin takımları ile karşılaşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124