Dalman “Yakında her şey belli olur”

Boluspor Basketbol Şube Sorumlusu Kayhan Dalman, basketbol takımının Federasyon’dan gelecek habere göre şekilleneceğini söyledi.

 Dalman “Yakında her şey belli olur”

Kırmızı-beyazlı kulübün basketbol şubesinden olan Kayhan Dalman, Basketbol Federasyonu’ndan haber beklediklerini söyledi. Dalman, “Bizim hedefimiz, geçmişteki başarıyı devam ettirmek. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yalnız bu 2’inci lig ile ilgili bir konu var. Bu konu daha belli olmadığı için ona göre adım atmak istiyoruz. Şuan muallâktayız. Onunla ilgili, federasyondan haber bekliyoruz. Daha haber gelmedi. Bu haber, bu ayda gelebilir. Ağustos ayında da gelebilir. Ama biz bu haber gelecek diye boş durmayacağız. Yine eskisi gibi bir kadro oluşturup, amatör olarak devam edeceğiz. Haber gelirse de 2’inci lig’de oynamamızın yolu açılırsa da mücadelemize 2’inci lig’de devam edeceğiz. Başkanımız bu şeklide söyledi. Bizde böyle devam edeceğiz.

“Eski Şube yönetimiyle bir araya geleceğiz”

Geçmiş dönemdeki arkadaşlarımızla da görüşüyoruz. Onlarda basketbolu belli bir yere getirdiler. Onlarla da toplanıp, bir araya gelip durum değerlendirmesi yapılacak. Başkanımızın da bilgisi dâhilinde bir yere geleceğiz. Şuandaki bu konu dâhilinde en büyük muallâkta kalmamızın sebebi, 2. Lige davet gelmese bile biz yolumuza devam edeceğiz. Ama bu olay netliğe kavuşursa önümüzü daha net göreceğiz. Ona göre bütçe ayarlanacak.  Ona göre bir sistem oluşturacağız. Ama bizim aldığımız, başkanımızın aldığı karar, 2. Lige davet edilirsek biz gideceğiz. Onunla ilgili de bir bütçe ayıracağız.

“Bolu halkı Basketbol’u seviyor”

Basketbol takımımızın Bolu’daki başarısı herkese tarafından biliniyor. Bolu halkı da, Basketbol’u seviyor. Belediye Başkanımızda bir salon yapılacağını söyledi. Biz federasyonla çok sıkı irtibat halindeyiz. Henüz bize gelen bir bilgi yok. Orada bize söylenen bir sıralamanın olduğu ve üst lige bu sıralama doğrultusunda çağıracaklarını söylediler. Ama tabiî ki Bolu’nun bir il takımı olması, halkının basketbolu sevmesi federasyon yetkililerini üst lig için cazip kılıyor. Bu konuda kadro olarak haber bekliyoruz. En azından bazı şeyler 1-2 hafta içinde belli olur diye düşünüyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124