Demiral “Kırmızı kartın vebalini kim verecek”

Geredespor Başkan Yardımcısı Turgut Demiral, Geredespor ile Eskipazar Belediyespor arasında oynanan karşılaşmasının orta hakemi Serkan Gök’ün verdiği kararlara tepki gösterdi. Demiral, “Ortada gole yönelik bir pozisyon...

Demiral “Kırmızı kartın vebalini kim verecek”

Geredespor Başkan Yardımcısı Turgut Demiral, Geredespor ile Eskipazar Belediyespor arasında oynanan karşılaşmasının orta hakemi Serkan Gök’ün verdiği kararlara tepki gösterdi. Demiral, “Ortada gole yönelik bir pozisyon yokken, ceza sahasının çok, çok dışında oynanan pozisyonda oyuncumuz Amor, hakemi aldattığına yönelik hareketten ikinci sarı kartı gördü ve kırmızı kartla oyundan atıldı. Bunun vebalini kim verecek?” dedi.

 

Geredespor Başkan Yardımcısı Turgut Demiral, hakemlerin verecekleri kararlarda daha dikkatli olmaları isteğinde bulundu. BAL Ligi’nde mücadele eden takımların kolay kurulmadığını belirten Demiral, Geredespor’un bu sezon büyük meblağlar harcadığını ancak hiçbir şey yokken ceza sahasının çok, çok dışında olan pozisyonda orta sahanın en iyi oyuncularından Amor’a verilen kırmızı kartın kendilerini Ostimspor karşılaşması öncesi etkilediğini söyledi.

Turgut Demiral, “Penaltı pozisyonunda oyuncu aldatmaya yönelik harekette bulunabilir ve böylesinde bir pozisyonda hakeme hak verilebilir. Ancak karşılaşma 5-1 Geredespor’un üstünlüğüyle devam ederken oyuncu ne diye hem de ceza sahasının çok, çok dışında aldatmaya yönelik hareketten atılabilir ki? Amor, orta sahanın en iyi oyuncularındandı. Bu oyuncumuz Ostimspor mücadelesinde olmayacak. Bunun vebalini kim verecek? Sadece bizler değil herkes pozisyonu gördü. Sahamızın zemini zaten malum kötüydü. Bu nedenle oyuncular ayakta bile güçlük çekerken Amor darbeye yönelik yere düştü ve anlayamadığımız şekilde hakem bu pozisyona sarı kart gösterdi. İnsanlar hata yapabilirler, buna hiçbir şekilde sözümüz olamaz ancak dediğim gibi 5-1 Geredespor galibiyetiyle giden maçta zaten maçı kazanmışız oyuncu neden hakemi aldatmaya yönelik harekette bulunsun ki? Zaten bulunmadı da. Şimdi Ostimspor karşısına orta sahadaki önemli bir gücümüzden eksik gidiyoruz. En önemli karar mercileri hakemlerimizin bu hususta daha dikkatli olmalarını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128