Demirkol “Hedeflerimizi büyük tutuyoruz”

Geredespor Başkanı Durmuş Demirkol gazetemize yaptığı açıklamada “Şu anda bu kulüp Geredespor yöneticilerinin Belediye başkanımızın ve kaymakamımızın destekleriyle ayakta duruyor. Bütün yerel kulüplerde...

Demirkol “Hedeflerimizi büyük tutuyoruz”

Geredespor Başkanı Durmuş Demirkol gazetemize yaptığı açıklamada “Şu anda bu kulüp Geredespor yöneticilerinin Belediye başkanımızın ve kaymakamımızın destekleriyle ayakta duruyor. Bütün yerel kulüplerde olduğu gibi bizde çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Spor tesisimiz yok. Sahamızın durumu ise içler acısı” dedi.

 

Haber: Volkan Yılmaz

Geredespor olarak hedeflerini her zaman büyük tutuklarını ifade eden Geredespor Başkanı Durmuş Demirkol gazetemize çok önemli açıklamalarda bulunda. Maç yaptıkları sahasın içler acısı durumda olduğu ifade eden Demirkol “Bir an önce bu zemine bir çare bulmaya çalışıyoruz. Daha önce siyasi parti mensuplarıyla Milletvekillerimizle de görüştük. Bir destek istedik. Şu ana kadar bir destek olmadı. Ama bundan sonraki süreçte destek bekliyoruz” dedi. Geredespor başkanı Durmuş Demirkol “Öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Çünkü Geredespor’umuza destek oluyorsunuz. Geredespor olarak hedeflerimizi büyük tutuyoruz ve bunun doğrultusunda 3. lige çıkarak bu hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Bu hedefler doğrultusunda bir takım kurmaya çalıştık. Fakat sezonun başında bazı hatalarımız oldu ve bu hataların en başında da iki yıldır takımımızın başında bulunan hocamızın bizi yarı yolda bırakmasına bağlı olarak kamp döneminde büyük sorunlar yaşadık ve zamanımız daraldığı için futbolcu ve hoca transferlerinde büyük hatalar yaptık. Devre arasında sizinde bildiğiniz gibi giden oyuncularımız oldu. Yeni ve daha kaliteli oyuncularla anlaştık 5-6 transfer gerçekleştirdik ve bu transferlerin de kalitesi ortada çünkü iyi bir seri yakaladık ve gayet iyi bir durumdayız. Hoca değişiklikleri oldu biliyorsunuz ve biz şu an üçüncü hocamızla yola devam etmekteyiz ve hocamızdan son derece memnunuz ki o da bizden memnun diye düşünüyoruz. Şu an futbolcusundan hocasına ve yöneticisine kadar bütün bir ekip olarak futbol ruhunu yakaladığımızı düşünüyoruz. Biz 6 Temmuzda göreve geldik ve göreve geldikten sonra Boluspor’a bir ziyaret gerçekleştirdik. İhtiyaçlarımızı dile getirdik ve destek olmalarını rica ettik ve Boluspor’lu yöneticiler bize her türlü destek olabileceklerini dile getirdiler fakat şu ana kadar bir destek göremedik. Ama bundan sonra bir yardım olacağını temenni ediyoruz. Şu anda bu kulüp Geredespor yöneticilerinin Belediye Başkanımızın ve kaymakamımızın destekleriyle ayakta duran bir takımdır. Bütün yerel kulüplerde olduğu gibi bizde çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Spor tesisimiz yok. Sahanın durumu içler acısı, geçen hafta Eskipazar ile oynadığımız maçta rakip kaleci kötü bir sakatlık yaşadı ve büyük bir ihtimalle sezonu kapattı ve belki de futbolculuk hayatı sona erecektir. Sahanın zemini yüzünden sakatlıklar yaşanıyor ve biz de bu yüzden daha fazla sakatlık olmasın diye bir an önce bu zemine bir çare bulmaya çalışıyoruz. Daha önce siyasi parti mensuplarıyla Milletvekillerimizle de görüştük bir destek istedik. Şu ana kadar bir destek olmadı ama bundan sonraki süreçte bir destek bekliyoruz” dedi.

Boluspor’dan hiçbir destek gelmedi

Gazetemiz köşe yazarlarından Tekin Aytugar bir soru yönelterek “Gerede halkı her zaman Boluspor’un arkasında hep destekçisi olmuştur. Sizin Boluspor yönetimi ile ikili ilişkilerinizde bir sorun mu var? Bildiğiniz gibi Boluspor’un kullanamadığı oyuncular var ve o oyuncular burada değerlendirilebilir. Yani bir Boluspor’un bir pilot takımı olabilirsiniz. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz? sorusuna Geredespor başkanı Durmuş Demirkol “İkili ilişkiler derken biz bir defa ziyarete gittik ve taleplerimizi dile getirdik. Fakat herhangi bir karşılık göremeyince bir daha böyle bir girişimde bulunmadık. Biz futbolcu açısından herhangi bir talepte bulunmadık tek istediğimiz sağlık açısından bir talepti ve daha önce belirttiğim gibi hiçbir destek olunmadı” şeklinde konuştu.

Geredespor’u dilencilikle ayakta tutuyoruz

Demirkol sözlerini ise şöyle devam etti “Biz şu an bu takımı nerdeyse dilencilikle ayakta tutmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza bir dilenci gibi gidip yardım istiyoruz ve onların yardımlarıyla ayakta durmaya çalışıyoruz. Gerede potansiyel olarak çok yüksek maddi durumları gayet iyi olan bir sürü iş adamımız var ama herhangi bir yardım etmekte gayret göstermediler. Ama biz şu an iyi durumdayız ve bir gayret gösteriyoruz ve bundan sonra iş adamlarımızın bir destek göstereceğini düşünüyoruz. Şu an 1000 kişiye yakın bir taraftar grubumuz var ve onlara teşekkürlerimizi iletiyoruz ve desteklerini esirgemesinler istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128