DERNEKLERDEN BİRLİK MESAJI TEK SES-TEK YÜREK OLALIM!

1965 Boluspor taraftarlar derneğinin daha önce birkaç kez Bolulu Yarenler Taraftarlar derneğine yapmış olduğu ziyaretler sonrası Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneği yönetimi iadei ziyaret gerçekleştirdi.   Önceki...

DERNEKLERDEN BİRLİK MESAJI TEK SES-TEK YÜREK OLALIM!

1965 Boluspor taraftarlar derneğinin daha önce birkaç kez Bolulu Yarenler Taraftarlar derneğine yapmış olduğu ziyaretler sonrası Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneği yönetimi iadei ziyaret gerçekleştirdi.

 

Önceki akşam 1965 Boluspor taraftarlar derneği sosyal tesisinde bir araya gelen dernekler bir çok konuyu görüştü. 1965 derneği başkanı Zikrullah Büyüktopaç açılış konuşmasında misafirlerine hoş geldin derken geride yaşananlara sünger çekilmesini istedi. Büyüktopaç konuşmasında “Bugün derneğimize gelen Yarenler derneğine hoş geldin diyoruz. Bizler kardeşiz arkadaşız bizlerin tek isteği sanal ortamda birbirimize karşı kötü ithamlarda bulunmamak ve bu bağlamda da basınımızın bu konuda da daha yardımcı olmasıdır. Bir sorun olduğu zaman üyelerimiz dernek yöneticileri ile temasa geçmesi ve sorun neyse birlikte çözmek ve ortak hareket etmek tek isteğimizdir” dedi.

 

Bolulu Yarenler dernek başkanı Sinan Akyol ise karşılamadan dolayı teşekkür ederken bizler arkadaşız mesajı verdi. Akyol “1965 derneğimiz daha önce birkaç kez derneğimizi ziyaret etmişti. Bu güne kadar iadei ziyaretimizi gerçekleştirememiştik. Ancak bugün birlikteyiz. Basında yazılan yorumlar gibi bizlerin arasında bir sıkıntı yok. Sıkıntıyı yaratanlar bu kardeşliği bozmaya çalışan belli bir kesimdir. Bugüne kadar belki bunu lanse edemedik ama bu bilinsin ki bizler yıllardır arkadaşız. Amacımız ortak fikirlerimiz ayrı olabilir. Bu yolda mücadele ederken çok kez ortakta hareket ettik. Deplasmanlarda da ayını bu yaklaşımı sergiledik. Ancak ne yazık ki bazı kesimler yazdıkları ile çizdikleri ile kente bunu farklı lanse ediyor. Tekrar bizleri ağırladıkları için 1965 derneğimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

TEK TRİBÜN YANLIŞ ANLAŞILDI

Bolulu Yarenler Derneği yöneticilerinden Reha Çetinkaya tek tribün konusuna açıklık getirdi.

Çetinkaya konuşmasında “Geçmişe kendimizi hapsedip de geleceğimizi karartmaya gerek yok. Geçmişte olan oldu. Artık bunları konuşmayalım ve ortak hareket etmenin zamanı gelmiştir. Bolu küçük bir kent ve düğünümüzü de beraber yapıyor cenazemizi de beraber kaldırıyoruz. Onun için artık gelecek için bir şeyler yapmanın zamanı gelmiştir. Öncelikle benim tek isteğim basın mensubu arkadaşların biraz daha duyarlı olması ve ortam gerecek olan mesajları yayınlamamsı. Bugün görüldüğü gibi bizler arasında bir sorun yok. Bu mesajlar ile bizlerin arası açılmaya çalışıyor sizler tarafında da bizler tarafında da yanlış anlaşıldığı için bugüne kadar bazı tatsız anlar oldu. Bundan sonra Sinan’ın da Zikrullah’ın da dediği gibi sorunları konuşarak halledelim. Geçenlerde tek tribün olayından bahsettik. 1965’liler yerinde durmalıdır. Yarenlerin yeri de bellidir. Kale arkasına bir grup kurulacaksa oda orda olmalıdır. Kale arkası maratonu ve kapalısı bir tek ses olabilirsek işte tek tribün budur. Geçmişte bunu yapmadık. Ortak hareket etmediğimiz için olmadı ama bu sene tek ses tek tribün anlayışımız budur. Herkesin kalıplaşmış bir tribünü var bunu bozmanın anlamı yok” dedi.

 

DERNEKLER KOMİSYONU KURULUYOR

Reha Çetinkaya konuşmasında her dernekten ikişer arkadaşın seçilmesi ve dernekler komisyonu kurulmasını belirtti. Çetinkaya konuşmasında “ Her derneğimizden ikişer arkadaşımız sözcü olsun. Dernekler arası ilişkiyi ve kulüp ile ilişkiyi bu kişiler sağlasın. Toplantılarını sırası ile bir o dernekte bir bu dernekte yapılsın ki daha objektif olunsun. Bundan sonrada bir çok konuda ortak hareket etmiş oluruz. Bir derneğimiz daha var bu öneriyi kendilerine de sunarız. Bolu küçük bir yer artık bizlerinde kurumsal olarak daha sağlam olmamız gerekli” dedi.

 

KIRCALI “SORUN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Bolulu yarenler derneği yöneticilerinden Ahmet Kırcalı ise “ Bugüne kadar bir sorun varmış gibi gözükse de aslında öyle değil. Bizlerde bu derneğin kuruluş aşamasında yer aldık ve bu derneğin içindeki bir çok arkadaşımızda zamanında bizlerleydi. Bizler deplasmana giderken birlikteyiz ve her zaman birbirimize sahip çıkıyoruz. Burada aslında basınımıza çok büyük görev düşüyor ve daha yapısı haber yapmaları gerekiyor. Ben sorun olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Her iki dernekte bir çok konuda ortak hareket etme kararı alırken kulüp ile yapılacak olan tüm görüşmelerin ortak yapılması kararını aldı. Başta öğrenci bileti uygulaması, sezon açılışı ortak organizasyon gibi konuların görüşüldüğü gecede üyeler çay ve pasta eşliğinde sohbet ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128