Derviş hocanın büyük başarısı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Dünya Şampiyonasında Kick Boks Milli Takım Antrenörü olarak görev yapan Derviş Özlem Erdoğan’ın hazırladığı sporcular katıldığı Dünya...

Derviş hocanın büyük başarısı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Dünya Şampiyonasında Kick Boks Milli Takım Antrenörü olarak görev yapan Derviş Özlem Erdoğan’ın hazırladığı sporcular katıldığı Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda takım halinde 2.liği elde etti.

 

Milli Takım Antrenörü Derviş Erdoğan gerçekleşen şampiyona sonrasında yaptığı açıklamada, “Türk Milli Takımımız Avrupa şampiyonasında 4 altın, 5 gümüş, 20 bronz madalya alarak Rusya’nın ardından takım 2.si olmuştur. Emeği geçen tüm milli takım antrenörlerimize ve sporcularımıza teşekkür ederiz “ şeklinde konuştu. Şampiyonanın 5. ve son gününde 4 Türk sporcu madalya mücadelesi verdi. Ankara Spor Salonu'nda yapılan müsabakaların ardından Türkiye, günü 3 altın ve 1 gümüş madalyayla tamamladı.

Milli sporculardan Sinem Özdemir, K-1 (Tam temas) bayanlar 48 kiloda Rus rakibine 3-0 yenilerek gümüş madalya kazandı. 56 kiloda Elif Sarı Güney Portekizli Filipa Correia'yı 3-0 yenerek Türkiye'ye günün ilk altın madalyasını getirdi. Organizasyonun öğleden sonraki bölümünde de 2 Türk sporcu altın madalya mücadelesine çıktı. Mahmut Erdem, 54 kilo erkekler Low kick (Alçak vuruş) karşılaşmasında Rus rakibi Vadim Chasovskikh'yi 2-1'lik skorla geçerek altın madalya kazandı. Kenan Günaydın da Andrei Khamonak (Belarus) ile 67 kilo erkekler Low kick karşılaşmasında mücadele etti. Günaydın, rakibini 3-0 yenerek şampiyonluk madalyasını boynuna astı. Şampiyonanın 4. gününde milli sporculardan Gözde Bayergi, K1 (Tam temas) bayanlar 60 kiloda Avrupa şampiyonu olurken Çağdaş Yılmaz, Yahya Alemdağ, Ferhat Arslan ve Ömer Faruk Avcı ise gümüş madalya kazanmıştı.

Toplam 29 madalya

A Milli Takım, şampiyona sonunda 4'ü altın, 5'i gümüş ve 20'si de bronz olmak üzere toplam 29 madalya kazandı. Türkiye aldığı 29 madalya ile 16 altın, 7 gümüş ve 18 bronz madalya kazanan Rusya'nın ardından şampiyonada 2. oldu. İtalya ise 2 altın, 9 gümüş ve 11 bronz madalya ile organizasyonu 3. bitirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128