DİKKAT! BU YASA ÇOK CAN YAKAR!

Boluspor'un yeni sezon evinde oynayacağı ilk maç öncesi düzenlediği "Taraftar Semineri" Bolu Belediyesi Eski Nikah Salonunda yapıldı.   Yönetimden basın sözcüsü Ahmet Ufuk Güler yeni çıkan...

DİKKAT! BU YASA ÇOK CAN YAKAR!

Boluspor'un yeni sezon evinde oynayacağı ilk maç öncesi düzenlediği "Taraftar Semineri" Bolu Belediyesi Eski Nikah Salonunda yapıldı.

 

Yönetimden basın sözcüsü Ahmet Ufuk Güler yeni çıkan sporda şiddet yasası hakkında bilgiler verirken, başkan Necip Çarıkçı açılış konuşmasının ardından programın sonunda taraftarlardan gelen soruları cevaplandırdı. Düzenlenen seminere az taraftarın katılması ve koltukların boş kalması dikkatlerden kaçmadı.

Sadece 49 taraftar

Kırmızı-beyazlı yönetim yeni sezon öncesi 14 Nisan 2011'de yürürlüğe giren Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesini Dair Kanunla ilgili bilgiler vermek ve maçlarda neler yapılması hakkında bilgi alışverişinde bulunmak için bir toplantı düzenledi. Yapılan toplantıya sadece 49 taraftar ve 10 kadar yönetici ve basın mensubu ile sayı 60'ı bulmadı. Başkan Necip Çarıkçı'da sayının azlığından oldukça şikayetçi olurken, "Bu kadar güzel bir çalışma yapıyoruz ancak, katılımın böyle olması oldukça düşündürücü" dedi.

Cezalar para ve hapis cezaları gerektiriyor

Boluspor basın sözcüsü Ahmet Ufuk Güler çıkan yasa ile ilgili bazı bilgiler aktarırken, sorulan sorulara da cevaplar verdi.  Güler,  Ruhsatlı bile olsa stada silahla girmenin para cezası gerektirdiğini, meşale ve maytap gibi patlayıcı maddelerle stada girmenin hapis cezası ile cezalandırılacağını, yanıcı maddeleri sahaya atmanın 3 yıla kadar hapis cezası gerektirdiğini ifade etti.

Su şişesi atan 1.500 TL öder

Yeni yasaların oldukça ağır olduğunu ve mutlaka kurallara uyulmasının gerektiği belirtilen toplantıda sahaya su şişesi atan kişinin 1.500 TL'ye kadar para cezası ödemek zorunda kalabileceği ifade edildi.

Stat çevresindeki küfüre bile 15 gün hapis

Cezaların sadece stat içinde geçerli olmadığının altını çizen Boluspor basın sözcüsü Ahmet Ufuk Güler stat çevresinde taraftarlar arasıda çıkan olayların bile cezalandırılacağını, ayrıca küfür edenlerin bile 15 gün hapis cezası ile cezalandırılacağını belirtti.

Koltuğu kıran öder

Özellikle son yıllarda taraftarların sıklıkla yaptığı koltuk kırmanın bedelini kulüplerin ödediğini belirten Güler "Artık koltuğu kim kırıyorsa yasa o kişiden bu parayı tahsil ediyor" dedi.

Dikkatli olmamız lazım

Yapılan toplantıda basın sözcüsü Ahmet Ufuk Güler kesinlikle taraftarın bu maddeleri iyice okumalarını gerektiğini büyük cezalarla hem kulüp, hem de ferdi olarak karşı karşıya kalabileceğimizi belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128