Dilara Eskrim Dalında Işık Saçıyor!

Ülkemizi Eskrim’de temsil etmek üzere Avusturya’ya giden ilimiz amatör kulüplerinden Aladağspor’un Milli Sporcusu Dilara Ünal Tosunoğlu ilk kez katıldığı turnuvada 91. olarak ilerisi için ümit verdi.   29-30...

Dilara Eskrim Dalında Işık Saçıyor!

Ülkemizi Eskrim’de temsil etmek üzere Avusturya’ya giden ilimiz amatör kulüplerinden Aladağspor’un Milli Sporcusu Dilara Ünal Tosunoğlu ilk kez katıldığı turnuvada 91. olarak ilerisi için ümit verdi.

 

29-30 Ekim 2011 tarihlerinde Avusturya’nın Moedling kentinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvasında, Epe dalında ülkemizi temsil eden Milli Sporcu Dilara Ünal Tosunoğlu, ilk kez katıldığı turnuvada 170 sporcu arasından 91. olarak ülkemizi iyi bir şekilde temsil etti.

İlk kez katıldığı turnuvadan Dilara’nın böyle bir sonucu almasının ilerisi için ümit verdiğini belirten antrenör İ. Hakkı Kılınç, “Avusturya, gitmemiz gereken müsabakaların birinci etabıydı. Tecrübesizliğine rağmen iyi bir müsabaka çıkardı. Bizim için tam bir başarı değil ama yüzde 50 başarı diyebiliriz. Turnuvaya katılan 170 sporcu vardı. Dilara, 91. sırayı aldı. İlk defa katılmasına rağmen böyle bir başarı alması yine de bizi ümitlendiriyor. Gitmemiz gereken 2 yurt dışı maçımız daha var. Daha iyi sonuçları alabilirsek, onun akabinde Nisan ayında yapılacak Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ülkemizi temsil etme hakkı kazanacağız” dedi.

Dilara’nın kazandığı başarının kendileri için büyük bir gurur olduğunu söyleyen Aladağspor Kulüp Başkanı Ayhan Ceyhan, Dilara’nın Bolu’da Eskrim’i ileriye sürükleyecek bir etken olacağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128