Dilara Ünal, Türkiye Şampiyonu

Mersin’de düzenlenen Türkiye Eskrim Şampiyonasında Epe branşında sporcumuz Dilara Ünal büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Şampiyonu oldu.   14-15 Nisan 2012 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen...

Dilara Ünal, Türkiye Şampiyonu

Mersin’de düzenlenen Türkiye Eskrim Şampiyonasında Epe branşında sporcumuz Dilara Ünal büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Şampiyonu oldu.

 

14-15 Nisan 2012 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Türkiye Eskrim Şampiyonasında, sporcularımız kazandıkları 3 madalyayla yüzümüzü güldürdü. Epe branşında, bayanlar yıldız A kategorisinde yarışan sporcumuz Büşra Gündüz Türkiye 3.lüğünü elde ederek bronz madalya kazandı. Aynı kategoride erkeklerde yarışan sporcumuz Erkan Atabay ise Türkiye 2.si oldu ve gümüş madalyayı ilimize getirdi. Yarışmanın ikinci günü düzenlenen bayanlar epe müsabakalarının gençler kategorisinde ilimizi temsil eden ve geçtiğimiz ay milli takımla birlikte dünya şampiyonasına katılan sporcumuz Dilara Ünal bu kez de Türkiye Eskrim şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğunu elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Şampiyona eskrim tarihimizin en yüksek sporcu katılımlı Türkiye Şampiyonası olarak tarihe geçti. Mersin’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde Gençler kategorisinde oynanan müsabakalar sonucunda bayan epede Bolu Aladağ Spor Kulübü’nden Dilara Ünal birinci olurken, Trabzon Telekom Spor Kulübü’nden Remziye Varol ikinciliği elde etti. Adıyaman’dan ferdi olarak katılan Nisanur Özkalaycı ile İstanbul TED Spor Kulübü’nden Lotüs Tüzün üçüncülüğü paylaştı. Dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Eskrim Federasyonu MHK Koordinatörü ve Müsabaka Gözlemcisi Haluk Yamaç taktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER