Diyarbakır ve Bolu, Kardeşlik İçin El Ele Tutuştu

Bolulu gençler 'Kardeşlik İçin El Ele Projesi' kapsamında Diyarbakır'ı gezdi. Bolu Valiliği İl Sosyal Etüt Projeler Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı...

Diyarbakır ve Bolu, Kardeşlik İçin El Ele Tutuştu

Bolulu gençler 'Kardeşlik İçin El Ele Projesi' kapsamında Diyarbakır'ı gezdi.

Bolu Valiliği İl Sosyal Etüt Projeler Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen 'Kardeşlik İçin El Ele Projesi' kapsamında, Diyarbakır'ı gezip görmeye gelen Bolulu gençler, şehre hayran kaldı.Bolu'dan, aralarında sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de bulunduğu 26 kişilik heyet, Diyarbakır'da kaldıkları süre içerisinde şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi. Vali Mustafa Toprak, Vali Yardımcısı Şinasi Demirbaş, Bolu Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Gürbüz Yavuz, Diyarbakır Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü İbrahim Karataş ile Bolu'dan gelen 26 kişilik heyet bir araya geldi.Diyarbakır'ın tarihi, kültürel ve insani güzelliklerini gezip görmeye gelen misafirleri ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Vali Toprak, "Bölgemizle ilgili medyaya yansıyan bazı olumsuz haberler nedeniyle, insanlar buraları gezip tanıma konusunda bir adım geri çekiliyorlar. Dolayısıyla biz birbirimizi tanımalıyız, bilmeliyiz ve dinlemeliyiz. Biz olabildiğince buraların gezip görülmesi gerektiğine inanıyoruz. İnsanlar gelip Diyarbakır'ın gerçek marka değerini ve kadim bir kent olmasının altında yatanları öğrensinler istiyoruz. Sizler buraya geldiniz bu güzellikleri gezdiniz gördünüz şimdi memleketlerinize döndüğünüzde çevrenize tüm bu güzellikleri anlatacaksınız. Böylece onların zihnindeki bazı önyargıları yıkmış olacaksınız. Buralara gelip görmeden buraları tam anlamıyla anlamak, hissetmek mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ilimize teşrif etmiş ve verdiği konferansta Diyarbakır'ın neden bu denli kadim bir kent olduğu konusunda çok önemli hususlardan bahsetmişti" dedi.

 

İnsani güzellikler bu kentin kimliğini oluşturuyor

 

Diyarbakır'ın, 33 farklı medeniyetten günümüze kadar ulaşmış, farklı değerler bütününe ev sahipliği yaptığını belirten Vali Toprak, "Kültür, dil, tarih, insani güzellikler bu kadim kentin kimliğini ortaya çıkarıyor." diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER