Dondurucu Soğukta Ağlatan Koşu!

Bolu'da, ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen Atatürk Koşusu'na katılan öğrenciler, soğuk havadan ağladı.   Bolu'da, ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen Atatürk Koşusu'na...

Dondurucu Soğukta Ağlatan Koşu!

Bolu'da, ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen Atatürk Koşusu'na katılan öğrenciler, soğuk havadan ağladı.

 

Bolu'da, ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen Atatürk Koşusu'na katılan öğrenciler, soğuk hava nedeniyle zor anlar yaşadı. Bazı kız öğrenciler bitiş çizgisinde baygınlık geçirirken, bazıları da ağladı. Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle ilköğretim okulları arasında Atatürk Koşusu düzenlendi. 116 kız ile 97 erkek öğrencinin katıldığı koşuda, öğrenciler soğuk hava nedeniyle zor anlar yaşadı. Üşüyen öğrenciler, koşu başlamadan önce ellerini üfleyerek ısıtmaya çalışırken bazıları da eşofmanın içine soktuğu elleriyle kendini ısıtmaya çalıştı. Karaçayır Mahallesi'nde 2 bin ve 3 metrelik parkurda sıfırın altında 5 derece soğukta koşan öğrencilerin bazıları bitiş çizgisinde baygınlık geçirirken bazıları da ağladı. Öğrenciler, koşunun ardından çorba içerek ısınmaya çalıştı.

Öğrencilerin koşusunu izlemek için gelen AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, öğrencilere başarılar diledi ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128