Dünya 2'incisi ve 3'üncüsü Yeniçağa Spor Kulübünde

Çin sporu Wushu'nun Türkiye'deki önde gelen temsilcilerinden Nebi-Naci İhtiyar İkizler Kickboks Kulübü Dünya 2'incisi ve 3'üncüsü sporcuları Yeniçağa Spor Kulübüne transfer oldu.

 Dünya 2'incisi ve 3'üncüsü Yeniçağa Spor Kulübünde

Haber: Semih BAYKAL

Çin sporu Wushu'nun Türkiye'nin önde gelen temsilcilerinden Nebi ve Naci İhtiyar İkizler Kickboks Kulübü Dünya 2'incisi ve 3'üncüsü sporcuları Yeniçağa Spor Kulübüne transfer olduğunu açıklayan Yeniçağa Kaymakamı Kenan Erenoğlu şunları ifade etti “Çin sporu Wushu'nun Türkiye'deki önde gelen temsilcilerinden Nebi ve Naci İhtiyar İkizler Kickboks Kulübü Dünya 2'incisi ve 3'üncüsü sporcuları Yeniçağa Spor Kulübüne transfer oldu.

20 Mart tarihinde Türkiye Wushu Şampiyonasını Bolu'da yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz Bolu'muza şampiyon kazandırmak. Ardından da 10 Mayıs da Bulgaristan da yapılacak Avrupa Şampiyonasında ve 10 Haziran Malezya ya da Endonezya da yapılacak Dünya Şampiyonasında yer almalarını umuyoruz. Çünkü sporcularımız gayet başarılı ve geçmiş yıllarda da böyle oldu” diye konuştu.

“HAFTA SONLARI İLÇEDE KURS VERECEK”

Wushu sporunun Türkiye'de önde gelen temsilcilerinden Nebi-Naci İhtiyar ikiz kardeşlerin hafta sonları Sakarya'dan ilçeye gelerek ders vereceklerini açıklayan Erenoğlu; “Ayrıca Gerede, Mengen, Dörtdivan ve Yeniçağa'yı içine alan hafta sonu taşımalı sistemle Wushu eğitimleri hafta sonları Yeniçağa da başlayacaktır. Nebi -Naci İhtiyar kardeşler hafta sonları Sakarya'dan ilçemize kurs vermeye gelecekler. Her yaştan herkesin katılabileceği bu kursunun yanında müzik gibi farklı kurslar da açarak Yeniçağa'yı bölgenin spor merkezi haline getirerek çevre ilçelerdeki herkesin hafta sonları hoş bir vakit geçirdikleri bir ilçe olmak istiyoruz” dedi.

Son olarak Erenoğlu, bu konuda Bolu Valiliği, Üniversite ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü İlçeye Gençlik Merkezi açılması sözünü verdiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124