“EMEKLERİMİZ ÇALINIYOR”

Özel İdare Köroğluspor Başkanı Zeynep Uyanık Geredespor maçında bir penaltılarının verilmediğini ve maçın hakeminin yanlı tutum sergilediğini iddia ederek bir açıklama yaptı.

 “EMEKLERİMİZ ÇALINIYOR”

Haber: Faruk Çidem

 “22.03.2015 tarihinde Karaçayır Sentetik-1 futbol sahasında oynanan Özel İdare Köroğluspor – Geredespor futbol müsabakasında tam bir hakem faciası yaşanmıştır” şeklinde konuşan Uyanı şunları söyledi; “Orta Hakem müsabaka boyunca takdir hakkını Geredespor lehine kullanmış, oyunun ilk yarısında futbolcularımıza sürekli sarı kart göstermiş ancak Geredespor futbolcularının aynı ya da benzer pozisyonlarını değerlendirmeyerek oyunun devamını sağlamış, maçın ikinci devresinde rakip takım tarafından bile penaltı olarak değerlendirilen bir pozisyonu görmezden gelerek müsabakayı sabote etmiştir.

Bolu amatör futbol camiası, önceki yıllarda da amatör futbol kulübümüze karşı spor ahlakı ile bağdaşmayan tavır ve sözler sergilendiğinin farkında ve bilincindedir. Ancak ne var ki, gayesi sadece futbola katkıda bulunmak, gençlerimizi topluma kazandırmak olan biz yöneticilerin kısıtlı imkânlarla ve zor koşullar altında bu faaliyeti yürütmeye çalıştığı federasyon tarafından da göz ardı edilmiştir.

Sporda galibiyet ile mağlubiyetin kardeş kavramlar olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak 22.03.2015 tarihinde gerçekleşen futbol müsabakasında emeğimiz zayi olmuştur. İl Hakem Kurulunun bu tür önemli maçlar için yetenekli ve tarafsız hakemler görevlendirmesi gerekmektedir. Bu bağlamda denilebilir ki; İl Hakem Kurulu sınıfta kalmıştır. Yaptığı işin hakkını vermeyenleri, vicdanlarına havale ediyoruz.”

“MAÇIN YILDIZI HAKEM OLMUŞTUR”

Ayrıca Geredespor futbolcularının saldırgan tavırları da spora ve sporcuya yakışmamıştır. Takım arkadaşlarına olumlu davranışları ile örnek olması gereken takım kaptanının gerek maç sırasında gerekse müsabaka sonrasında kalecimize karşı tekme, yumruk vs. ve küfürlerle saldırmasını kınıyoruz.

Adil bir müsabaka yönetimi sonrasında mağlubiyet söz konusu olsa idi, centilmence, spora ve sporcuya yakışır şekilde rakip takımı tebrik ve takdir etmek boynumuzun borcu olurdu. Ancak kanaatimizce maçın yıldızı ve galibi karşılaşmanın hakemi olmuştur. Gençlerimizin, Yönetim Kurulunun, antrenörümüzün emeklerinin pervasızca çalındığı aşikârdır. Bundan sonra oynanacak olan tüm müsabakalarda, bizim değil tüm takımların hak ettikleri düdüğü çalmaları umudumuzdur. Olası hatalar her takımın bir yılının heba olmasına neden olacaktır. Az hata ile kalan maçların yönetileceğini düşünüyor, bütün takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 19:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
N.NİZAM
N.NİZAM - 5 yıl Önce

bravo başkanım. devamını da bekleriz.

bolulu morinho
bolulu morinho - 5 yıl Önce

allahın sopası yokkkk...alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste...

budamı gol değil
budamı gol değil - 5 yıl Önce

sn zeynep başkan kendilerinini gasp ettikleri haklar hakkında ne düşünüyor acaba??

SIRADAKİ HABER

banner128