Emin Serin’e büyük onur

Özellikle kayak sporu noktasında ilçemizin köylerinde yetişen bir çok pırıl pırıl gence “milli” unvanı kazandıran Esentepe Spor Kulübü, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans...

Emin Serin’e büyük onur

Özellikle kayak sporu noktasında ilçemizin köylerinde yetişen bir çok pırıl pırıl gence “milli” unvanı kazandıran Esentepe Spor Kulübü, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans Bölümüne akademisyen olarak atanan Yrd.Doç.Dr. Emin Serin’e “Onursal Başkanlık” gibi anlamlı ve bir o kadar da önemli görevi layık gördü.

 

Gerede’de Garnizon Komutanlığı yaptığı dönemde köylerdeki çocukların spora alıştırılması, Gerede’den de kayak sporuna milli sporcuların gönderilebileceği inancı ile çıkılan yolda kulübün bu günlere gelmesindeki baş aktörlerden olan Yrd.Doç.Dr. Emin Serin’e “Onursal Başkanlık” belgesini milli kayakçıların antrenörü ve Esentepe Spor Kulübü Başkanı Haydar Çetinkaya verdi.

Bu güne dek onlarca genci Milli Kayakçı yapan ve şu anda bünyesinde 17 Milli Takım sporcusu bulunan Esentepe Spor Kulübü’ne, kendisine “onursal başkan” unvanı verdiği için teşekkür eden Emin Serin, yıllar önce bir kıvılcım ateşi ile başlayan olgunun bugünlere gelmesinin kendisini çok mutlu ettiğini ve Gerede’deki çocukların neleri başarabildiğini bu kulübün Haydar Çetinkaya ile birlikte gösterdiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128