Engelsiz Spor Bolu’da

TRT Spor'da yayınlanacak "Engelsiz Spor" programının Karaçayır'da gerçekleşen çekimlerine katılan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, engelliler için yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 Engelsiz Spor Bolu’da

Haber: Volkan YILMAZ

TRT Spor'da Cem Çınar'ın sunduğu "Engelsiz Spor" programının bu haftaki durağı Köroğlu diyarı Bolu oldu. Türkiye’nin ilk engelli spor programı olan ve ampute futboldan atletizme, tekerlekli sandalye basketbolundan paralimpik oyunlara kadar tüm branşlarda başarılar elde eden özel sporcular ile onların hayat hikâyelerin anlatıldığı Engelsiz Spor, hafta sonu Bolu'ya gelerek engelli ve engelli aileleri ile program çekimi gerçekleştirdi.

Karaçayır'da bulanan İzzet Baysal Kamp Eğitim Merkezinde gerçekleşen çekimlere engelli çocuklar ile aileleri ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç katıldı.

ÇEKİMLER RENKİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Engelli gençleri ekrana taşıyan "Engelsiz Spor" programın çekimleri eğlenceli anlara sahne olurken, programa konuk olan çocuklar hem çeşitli sportif etkinliklerde bulundu hem de şarklar söyleyip oyunlar oynayarak eğlenceli saatler geçirdi.

BAŞKAN YILMAZ YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI

TRT Spor mikrofonlarına konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, engelliler için Bolu’da yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Engelli çocukların tezahüratlarla büyük sevgi gösterilerinde bulunduğu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, engeli bireylerin geçmişte toplumdan uzak bir hayat sürdüğünü ancak AK Parti’nin 14 yılda yaptığı çalışmalar neticesinde şuan toplumla iç içe olduğunu söyledi.

ENGELLİ ÇOCUKLAR BOWLİNG SALONU İSTEDİ

Röportaj esnasında engelli gençler ise Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan “Bowling salonu” yapılmasını talep etti. Başkan Yılmaz ise gençlerin talebine olumlu yaklaştı ve konuda bir çalışma yaparak engellilere hizmet verecek bir bowling salonu Bolu’ya kazandırabileceklerini söyledi. Yılmaz’ın bu sözleri engelli çocukları sevindirdi. Çekimler esnasında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ayrıca engelli bir gençle de masa tenisi ve bilardo oynadı, Okçuluk-Atıcılık Salonu'nda ok attı. Programın diğer konuklarından Gençlik Spor İl Müdürü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü'de ilgili bakanlıkların Bolu'da yürüttüğü çalışmalarını hakkında bilgiler verdi.

Bolu'da çekilen "Engelsiz Spor" programının 17 Temmuz Pazar akşamı 22.00'de TRT spor ekranlarında yayınlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128