Ercoşkun “Her şey Boluspor için“

Bolu'nun marka değeri olan Boluspor'u karşılıksız sevdiklerini dile getiren Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun; "Boluspor'u yense de seviyoruz, yenilse de seviyoruz, Süper Lige çıksa da seviyoruz, çıkmasa da seviyoruz" dedi.

 Ercoşkun “Her şey Boluspor için“

Haber: Volkan YILMAZ

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Boluspor'un kentin marka değerini yükseltecek önemli bir değer olduğuna dikkat çekerek, "Boluspor'u yense de yenilse de, Süper Lig'e çıksa da çıkmasa da seviyoruz. Herşey Boluspor için!" dedi.


AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, mübarek Ramazan Bayramı'nın 2'nci gününde Boluspor Kulübü bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, kırmızı beyazlı camiaya önemli mesajlar veren açıklamalar yaptı.

"Boluspor Kentimizin Büyük Bir Markası"
Milletvekili Ercoşkun, "Boluspor, tüm Bolulu hemşerilerimizin sahip çıktığı siyaset üstü değerimiz. Dünyanın neresine gidersem gideyim, Bolu Milletvekili olarak kendimi tanıttığımda, muhakkak Boluspor'dan söz açılıyor ve Boluspor'un marka değerinin ne denli büyük olduğunun bir kez daha farkına varıyorum. Bu nedenlerle, Boluspor'u siyaset üstü bir kuruluş olduğunu görmek ve Bolu'nun marka değerini ileri götürecek bir değer olarak sahiplenmemiz lazım" dedi.

Yeni Stadyum Konusunda Son Durum
Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bolu Milletvekilliğine seçildiğim ilk dönemde, 2011 yılında, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'nı ziyaret ederek Bakanımız Sayın Suat Kılıç'la bir araya geldik. Boluya yeni bir stad talebimizi Alaaddin Yılmaz ve Necip Çarıkcı ile birlikte dile getirdik. Bakanımız mevcut stadın TOKİ'ye devredilmesi durumunda buraya yapılacak bir projeden elde edilecek gelirle Boluya yeni bir stad yapılabileceğini söyledi. O dönemde bu teklifi kabul eden yaklaşık 20 ilde stadlar yapıldı hatta bir kısmı hizmete girdi. Konya ve Çorum gibi belediyeler ise stadlarını kendileri yaptılar. Belediyemizin yaptığı şehir planlarında mevcut stadın yerine park yapma isteğinden dolayı stadyumumuzun bulunduğu alanı TOKİ'ye verip, buradan bir gelir elde etme fikri tercih edilmedi. Hal böyle olunca da TOKİ'nin yaptığı 20'yi aşkın stadyum arasına Bolu'yu dahil etme imkanı da olmadı. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bütçesi bu tür yatırımlar için henüz yeterli değil. Fakat ülkemizin imkanları hergeçen gün artıyor. 3500 kişilik spor salonumuz bitti, olimpik yüzme havuzu projemiz başladı ve temeli atıldı. Bu tür projeler tamamlandığında, Türkiye ekonomisinin daha da büyümesi ile birlikte, stadyum gibi yatırımlarının hükümetimiz tarafından gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır diye düşünüyorum."


"Yeni Stadyum Talebimizi Hükümetimize İleteceğiz"

Ercoşkun, açıklamalarının son bölümünde ise, şu ifadeleri kullandı: "Bolusporumuz, belediyemiz, teşkilatımız ve şahsım milletvekili olarak stadyum yatırımının Bolu'ya kazandırılması noktasında istekli olduğumuzu önümüzdeki dönemde hükümetimize beyan edeceğiz. Biz Boluspor'u yense de seviyoruz,  yenilse de seviyoruz, Süper Lig'e çıksa da seviyoruz,  çıkmasa da seviyoruz. Herşey Boluspor için!" dedi. 

Milletvekili Ercoşkun, bu açıklamalarının ardından Ramazan Bayramı'na dair dilek ve temennilerini yineleyerek sözlerini noktaladı. 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124