banner120

Ercoşkun, Serbest Vuruşta her şeyi açıkladı!

Her hafta Salı günleri Köroğlu TV ekranlarına gelen Serbest Vuruş programının bu haftaki konuğu Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun du.

 Ercoşkun, Serbest Vuruşta her şeyi açıkladı!

Köroğlu TV Spor Servisi Müdürü Mustafa Özkan’ın hazırlayıp sunduğu, Köroğlu Gazetesi Köşe Yazarı İlhan Özdemir’in yorumcu olarak katıldığı Serbest Vuruş programının bu haftaki konuğu Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun’idi. Ercoşkun programda, Ak Parti hükümeti tarafından Bolu’da yapılan spor yatırımları ve Boluspor hakkında konuştu.

BOLU DİYİNCE, İLK AKLA BOLUSPOR GELİR

Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun ilk olarak Boluspor’u değerlendirerek “Gerçekten bu sezon ayakta kalan diri, mücadele gücü yüksek bir takım seyredeceğiz. Hem genç kardeşlerimize de fırsat verilmesi çok olumlu bir gelişme” dedi.

Ercoşkun şöyle devam etti “Yeni bir yönetim, yeni bir sezon dolayısıyla hep iyi dikeklerle başlanır. Boluspor bizim her sene merakla, özlemle sezonun ilk maçını beklediğimiz bir haftayı geride bıraktık. Pazar günü gerçekten güzel bir mücadele ortaya kondu. Yeni yönetime, yeni takıma, yeni teknik heyete, Boluspor’a yeni gelen futbolculara başarılar diliyorum. Ortaya konan mücadele, geleceğe dönük ümitlerimizi yeşertti. Gerçekten bu sezon ayakta kalan diri, mücadele gücü yüksek bir takım seyredeceğiz. Hem genç kardeşlerimize de fırsat verilmesi çok olumlu bir gelişme. Bu kongreye katılamadım ama bundan önceki kongrede, bahsettiğim konulardan bir tanesi de buydu. Bizim gerçekten, Boluspor olarak, genç, dinamik, ahlaklı ve kendi içimizden yetişen sporculara ihtiyacımız var. Her sene yeniden takım kurarak neler yaşandığını gördük. Örnekleri de var. Boluspor’un kendi başarısı bunu ortaya koyuyor. Güzel bir hafta sonu yaşadık. Bolu diyince, ilk akla Boluspor gelir. Benim hayatımın son 40 yılında Boluspor var. Bizim için Boluspor apayrı bir sevgi, apayrı bir heyecan demektir. Spor denilince, futbol öne çıkıyor ama Bolu gerek konumu itibariyle gerekse, spordaki geçmişi itibariyle aslında sporun birçok dalına ev sahipliği yapıyor. Biz sporu Bolu’nun ekonomisine, kültü hayatına katkıda bulunacak en önemli olgulardan bir tanesi olarak görüyoruz. Dolayısıyla geçtiğimiz süreçte de, bir Garipoğlu dönemi vardı. Gerçekten tesis ve aktivasyon anlamında çok önemli kazanımlar elde etmiştik. Son dönemde de genç ve dinamik bir Spor İl Müdürümüzle birlikte gerçekten Bolu, hem kendi içindeki çocuklara hem de dışarıya yönelik adımları atıyor. Bizlerde bu adımları desteklemek için, gerek benden önce görev yapan Milletvekillerimizin başlatmış olduğu işler gerekse de bu dönemde, bu süreçte başlayan ve devam eden işlerle gerçekten önemli başarılar elde ettik. Herkes kendi ortam itibariyle veya ilgili olduğu alanları ve yapılan işleri değerlendiriyor. Biz Bolu’nun tamamını değerlendiriyoruz. Gerede’yi, Yeniçağa’yı, Göynük’ü, Mudurnu’yu, Bolu’nun tamamını değerlendirerek meselelere bakmamız lazım. Merkezden başlayarak, yapmış olduğumuz önemli yatırımları Bolu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum”

TANJU ÇOLAK’I KINIYORUM

Geçtiğimiz hafta bir TRT Spor’da yayınlanan bir programda, eski futbolculardan Tanju Çolak’ın, Boluspor teknik direktörü Ali Beykoz hakkında sarf ettiği sözler hakkında da konuşan Ercoşkun şöyle devam etti “Boluspor’un PTT liginde olması sebebiyle ligi takip eden birisiyim. Pazar akşamı bende aynı programı seyrettim. Tanju Çolak’ın gerçekten seviyesiz, küçümseyen ifadelerini kesinlikle tavsif etmek mümkün değil. Ali Beykoz, Tanju Çolak’ın değerlendirmelerini hak etmiyor. Tanju Çolak, böyle seviyesiz ve küçümseyici söylemler kullanması vesilesi ile tüm Boluluların tepkisini kesinlikle hak etmiştir. Bundan önce belki altın ayakkabı alması vesilesi ile takdir ettiğimiz bir futbolcudur ama Pazar akşamından itibaren tüm Bolulular gibi bende kendisini şiddetle kınıyorum”

Bolu’ya yapılacak olan spor salonu ile bilgiler veren Ercoşkun şöyle konuştu “Basketbol benim en sevdiğim spor dalıdır. Meclis basket takımın en değerli oyuncusu seçilmiş olmaktan da gurur duyuyorum. Boluspor basketbol takımını geçtiğimiz yıl her aşamada takip ettik bu sezonda yine Boluspor basketbol takımı ile ilgili elimizden gelen çalışmayı ortaya koyacağız. Basketbol denilince, salon sporları akla geliyor. Çok uzun yıllardan beridir gündeme gelen, Bolu’ya yeni bir kapalı salonu ilk bahsedeceğimiz konudur. Geçtiğimiz yıl Spor İl Müdürümüz Suat Çelen’in ciddi gayretlerle bir noktaya getirdiği, daha önceki dönemlerdeki Milletvekili arkadaşlarımızın başlatmış olduğu bir süreçti. Bu süreçte gündeme gelen 3500 kişilik, gerek ulusal gerekse de uluslar arası tüm müsabakalara ev sahipliği yapabilecek yeni kapalı spor salonu ihalesi tamamlanmıştı. Bununla alakalı KİK’e yapılan itirazlarda neticelendi. Geçtiğimiz günlerde yüklenici firmaya yer teslimini gerçekleştirdik. İçinde 3 tane ayrı saha bulunan, aynı anda antrenmanlar yapılabilen, diğer spor branşlarının yapılabileceği içinde salonlar bulunan 3500 kişilik kapalı spor salonunun artık yapım süreci başladı. Karaçayır’daki eski emniyet prefabriklerinin olduğu yerde yapımına başlanacak. Bolu Belediyesi’ne de, Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a da teşekkür etmek lazım, yer noktasında Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile Bakanlıkla koordineli çalışarak, yer probleminin halledilmesine vesile oldu. Şuanda yapım süreci başladı. İş bitim süresinden öncede, kapalı spor salonuna hep birlikte kavuşmuş olacağız. Karaçayır’ın Olimpik bir yer olması açısından en önemli adımlardan bir tanesidir. Tüm aktivitelere ev sahipliği yapacak bir salondur. Hem hazırlık dönemlerinde hem de müsabaka dönemlerinde bizim ev sahipliği yapacağımız tesise kavuşmuş olacağız. Bütün Bolu’muza ve aynı zamanda da Türk sporuna hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yapımı 2 yıl civarında sürecek. Para anlamında hiçbir sıkıntı olmadığı için, inşallah daha kısa bir sürede tamamlanmasını bekliyoruz. Yüklenici firmada yer teslimini aldı. Süreç başlamış oldu. 2 yıla kalmadan bu tesisin açıldığını hep birlikte şahit oluruz”

YILIN 12 AYI BACASIZ BİR FABRİKA GİBİ

Sporcu eğitim merkezi çalışmaları hakkında da bilgiler veren Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, şunları aktardı “Bizim burada bakış açımız, Belediyemiz, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve tüm spor camiası ile birlikte Karaçayır bölgesini bir Olimpik Spor Bölgesi olarak görüyoruz. Bir Olimpiyatta gerçekleşen tüm spor dallarının tamamını Karaçayır’da yapılabilecek hale gelmesini hedefliyoruz. Mevcut kamp eğitim merkezimizin yanına, aslında çok uzun yıllar önce ihale yapılmış yani Aladağlarda oradaki İzcilik Kampının hemen yanında bulunan göletin yanında Sporcu Eğitim Merkezi olarak ihalesi yapılmış, ödeneği de bulunan yıllardır yapılamayan tesisi, burada yine Suat Çelen’e teşekkür ediyorum. Belki unutulan hafızalarda kaybolan bu tesisi,  böyle bir ihaleyi bulup ortaya çıkarttı. Bunun merkeze alınmasını sağlayarak, sürecin devam etmesini sağladı. İnşaatın kabası nerdeyse bitmek üzere. Hızlı bir şekilde de tamamlamış olacağız. Yılın 12 ayı bacasız bir fabrika gibi burada bütün Milli takımları kamp yaparken bulacağız. Bolu’ya bu tesis, hem spor anlamında destek olduğu gibi hem de ekonomik anlamda destek olmuş olacak. Otel misali, burada kalan insanlar yemek yiyecekler, diğer aktivitelere katılacaklar. Bolu’yu bir havuz olarak düşünürsek, bu havuza ekonomik bir girdide sağlanmış olacak. Yılın 12 ayında bu tesisten faydalanma imkânımız olacak”

TÜRKİYE AÇISINDAN SAYILI TESİSLERDEN BİR TANESİ

Bolu’ya kazandırılan Olimpik Atletizm Pisti ile de açıklamalarda bulunan Ercoşkun “Sporla ilgilenen genç sporcularımız burada çalışmalarına devam ediyor. Burası gerçekten çok büyük bir yatım. 7 milyon liralık bir yatırım. Tüm Olimpik branşlarının tüm atletizm branşlarının gerçekleşebileceği bir piste sahip olduk. Türkiye açısından sayılı tesislerden bir tanesi. Bu tesisin çok yoğun bir şekilde kullanılması bizleri çok mutlu ediyor.

HERKESİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

İlk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen’in girişimlerde bulunduğu Bolu’da yapılması planlanan Çocuk Olimpiyatları hakkında da açıklamalarda bulunan Ercoşkun şunları söyledi: “2014 yılında Çocuk Olimpiyatlarına ev sahipliği yapma konusunda bir girişimimiz olacak. İnşallah Gençlik Spor Bakan Yardımcısı olan Metin Yılmaz Bey’inde destekleri olur. Suat Bey ile her bir araya geldiğimizde bu konuyu konuşuyoruz. Hem bu hem de bunun dışındaki organizasyonlara artık ev sahibi olacak tesislere bir, bir kavuşuyoruz”

İNŞAAT AŞAMASINDA, BİTMEK ÜZERE

Karaçayır’da yapımı hızla deva eden Amatör Sporcular için yapılan tesis hakkında da açıklamalarda bulunan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun şunları aktardı: “Amatör sporcu sosyal tesisi de inşaat aşamasında ve bitmek üzere. İçinin tefrişatı gerçekleşiyor. Amatör sporculara yönelik bir sosyal tesis. İçinin tefrişatı da bittiği zaman hizmete girmiş olacak. Bu tesislerimizin yanında stadımızın da bir sorunu vardı. Atatürk stadının ışıklandırması gerçekten uzun bir süreçti. İlk anda yapılan ışıklandırma Kayseri’de sökülen lambaların buraya takılmasıyla gerçekleşti. Bu yapıldıktan sonra Futbol Federasyonu ışık gücünü UEFA’nın kriterlerini göz önüne alarak artırdı. Bizim stadımızdaki ışıkların gücü yetersiz kalında, yine gece maçı oynayamadık. Diğer taraftan stadın mülkiyetinin Belediye’ye devredilmesi sebebiyle, gençlik Spor’un, Bakanlığın ve İl Müdürlüğünün stada harcaması mümkün değildi. Bütün bakımı, onarımı her şeyini Belediye’nin yapması şartıyla devredilmişti. Bütün Türkiye’de olduğu gibi. Gençlik Spor Bakanlığımızın da 1 milyon liralık yatırımıyla Pazar akşamı ışıklandırılmış sahada karşılaşma oynandı. Bu sezona da gece maçıyla başlamış olduk”

BOLU’YA KAZANDIRILMASINI TERCİH EDİYORUZ

Bolu’nun ve Boluspor’un yıllardır özlemini çektiği yeni stat konusuna da değinen Milletvekili Ali Ercoşkun unları söyledi “Belediye’nin hazırlamış olduğu imar planlarında o bölge komple spor alanı olarak tespit edilmiş durumda.  Burada Belediye Başkanımızın, geçmişten bu yana ciddi bir duruşu var. Bolu’daki şehrin merkezinde kalan stadın artık şehir dışına alınması gerekiyor. Stadın Karaçayır’daki spor kompleksinin içine taşınması bizim gündemimizde. Bu konuda, yeni oluşan bir bakanlık olan Gençlik Spor Bakanlığı, bütün kurum ve kuruluşlarıyla yeniden yapılanma içerisinde. Bir stadın 70-100 milyon arasında maliyeti var. Burada geçtiğimiz yıl içerisinde başlayan Türkiye’nin birçok ilinde bir stat oluşumu söz konusu oldu. Birçok ilde bu konu TOKİ marifeti ile oldu. 2 yerde de Çorum ve Konya’da da Belediye marifeti ile gerçekleşti. Bolu’daki mevcut stadın bulunduğu bölgeye yeşil alan, şeklinde gibi değerlendirilmesi ve yeni stadın farklı kaynaklarla yapılması bizim için daha önemli düşüncesi ile biz bu çözüme pek sıcak bakmadık. Biz orada TOKİ’nin ticari bir uygulama yapmasını değil, buranın Bolu’ya kazandırılmasını tercih ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kaynaklarının artmasıyla birlikte yakın bir gelecekte stadın taşınması pek mümkün görünmüyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124