Ereğli’ye iki dakika yetti

İlimiz 17 Temmuz spor salonunda dün Yıldız Kızlar Grup Birinciliği basketbol müsabakasında Zonguldak Kdz Ereğli E.Yıldırım Koleji Spor Kulübü ile Eskişehir Gençlik Spor Kulübü bir araya geldi.   İki...

Ereğli’ye iki dakika yetti

İlimiz 17 Temmuz spor salonunda dün Yıldız Kızlar Grup Birinciliği basketbol müsabakasında Zonguldak Kdz Ereğli E.Yıldırım Koleji Spor Kulübü ile Eskişehir Gençlik Spor Kulübü bir araya geldi.

 

İki denk kulüp takımının bir araya geldiği Basketbol müsabakası çok çekişmeli bir oyunla gerçekleşirken maçın sonunda gülen taraf Zonguldak Kdz Erğeli, E. Yıldırım Koleji Spor Kulübü oldu. Oynanılan müsabaka adeta final maçı gibi oynanırken, Zonguldak Kdz Erğeli, E. Yıldırım Koleji Spor Kulübü, maçın son iki dakikasına kadar mağlup olarak götürdüğü maçtan 54-45 galip ayrıldı. Maç sonunda büyük sevinç yaşayan Zonguldak Kdz Erğeli E. Yıldırım Koleji Spor Kulübü oyuncuları Timsah yürüyüşü ile galibiyetlerini kutladılar.

İki denk takımın mücadelesi maçın başından sonuna kadar büyük bir çekişme içersinde geçti. Hem pota altı mücadelesinde, hem üçlük atışlarda top kaybetmeyen her iki takımın her dört periyotunda skor farkı tek sayı ile tamamlandı. İlk iki periyotta iyi bir mücadele ortaya koyan iki kulübün oyuncuları ikinci devrede de başa baş mücadele içersinde oyunlarını oynadılar. Bir önce ki gün Samsun İlkadım takımına 87- 47 yenilen, Kdz. Erğli Belediyespor’lu oyuncular bu maçın acısını oynadıkları maçtan çıkardılar. Bütün hünerlerini sergilemeye çalışan Ereğli takım oyuncuları maçın sonunda aldıkları galibiyet ile büyük sevinç ve mutluluğu salona yansıttılar. Son iki dakika kala Ereğli Belediyespor takımı 45-45 lik beraberlikle devam eden karşılaşmada rakip potaya 9 sayı daha atarak sahadan 54-25 galip ayrıldı. Bugün Zonguldak Kdz Erğeli E. Yıldırım Koleji Spor Kulübü, Karabük Gençlik spor kulübü ile mücadele edecek. Samsun İlkadım BL. Spor Kulübü Eskişehir Gençlikspor Kulübünü yenerse Grup Birincisi olma şansını elde edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128