Erginer “Bizimde bu ligde hedeflerimiz var”

Boluspor Teknik Direktör Reha Erginer, ilk 9 haftayı TRT Türk’e değerlendirdi. Buket Sevinç Aykın'ın sunumu, Cevdet Ünüvar ve Sinan Tural'ın yorumladığı programda telefonla konuk olan Reha Erginer, hem kendisine sorulan soruları cevaplarken hem de takımı hakkında bilgi verdi.

 Erginer “Bizimde bu ligde hedeflerimiz var”

Kırmızı-beyazlı ekibimiz Boluspor’un teknik direktörü Reha Kemal Erginer, PTT 1.Ligdeki ilk 9 haftayı TRT Türk’e değerlendirdi. İlk 9 haftada inişli çıkışlı grafik sergilediklerini bunu da yeni bir takım olduklarına bağlayan Reha Erginer konuşmasına söyle devam etti.

ALIŞIK OLMADIĞIM BİR DÜZENE GELDİM

Erginer “Benim de alışık olmadığım bir düzene geldim. Bunu da biliyordum yeni bir takım oluşturduk. Bunu da oluştururken zorluklarını biliyorduk. Onun için şuan 12 puanımız var. Adaptasyon sorununu fazla yaşamamak için elimizden ne geldiyse yapmaya çalıştık. 9 haftada zor ve kolay maçlarımız oldu. Kötü oynayıp ve iyi oynayıp kaybettiğimiz maçlarda oldu” dedi.

BİZİMDE BU LİG DE HEDEFLERİMİZ VAR

Ligin en çok gol atan takımları arasında bulunduklarını belirten Erginer “Geride kalan 3 haftada iyi bir çıkış yakaladık, şuanda ligin en çok gol atan takımları arasında bulunuyoruz. Arka arkaya aldığımız galibiyetler bizi yukarılara çıkardı ve bununda üzerine çıkmak istiyoruz. Herkesin olduğu gibi bizimde bu lig de hedeflerimiz var. Bunu da hem ben hem de oyuncularımız biliyoruz. Hepimizin bir hedefi var. Bunu da sıkça konuşuyoruz” şeklinde konuştu.

EMRE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OYUNCU

Tecrübeli teknik adam Emre Kılınç ile ilgili sorulan soruya ise “Bizim için çok önemli bir oyuncu. Emre oynadığı maçlarda 5 gol 4 asitle dikkatleri üzerine çekti. Oynadıkça kendisine daha çok öz güven geliyor. Birde katkı sağlıyor. Bu dönemde sık sık milli takıma gidiyor. Bu konuda da kendisi büyük yol kat etti. Şuanda U21 Milli takımından geldi. Ama bizim takımda sadece Emre değil sezon sonunda birçok isim kendilerinden söz ettireceğini düşünüyoruz. Bunu da hepimiz sezonun bitimi sonrası göreceğiz. Bunun içinde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.  

ŞU ANDA İSKELET BİR KADRO KURDUK

Erginer açıklamasının son bölümünde ise “Sezon sonuna kadar gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Şu anda iskelet bir kadro kurduk. Bunda da şimdiye kadar başarılıyız. İstediğimiz hedefe gidemezsek bu kadromuza yapacağımız takviyelerle iskeletimizi koruyup Boluspor’u hedeflediğimiz noktaya getireceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER