Ezeli rekabetin en güzel resmi…

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde öğrenim gören iki genç öğrencinin göstermiş olduğu dostluk örneği herkesi şaşkına çevirdi.

 Ezeli rekabetin en güzel resmi…

Haber: Kasım ŞAHİN

Yıllardır iki ezeli rakip olan Fenerbahçe ve Galatasaray hem sahada hem de tribünlerde büyük tartışmalara ve olaylara neden olurken iki üniversiteli kız öğrenci ise bunların tam tersi muhteşem bir dostluk örneği gösterdiler. Kampüste üstlerine Fenerbahçe ve Galatasaray formalarını giyerek rahat bir şekilde gezen iki kız arkadaşın bu dostluğunu görenler; “Keşke tüm taraftarlar arkadaşlarımız gibi olsa. Sahada futbolcular, tribünde taraftarlar düşman gibi birbirlerine saldırıp duruyorlar. Bu rekabet yüzünden ölüm olayları bile oluyor. Arkadaşlarımızı kutluyoruz. Herkese örnek oluyorlar” diye konuştular.

İki ezeli rakibin iki özel insanı ise; “Derbi maçlarında bile iki arkadaş formalarımızı giyip birlikte maç seyrediyoruz. Kazanan kaybedeni teselli eder, kaybeden ise kazanını tebrik eder. Biz dostluğumuzu bu şekilde daha da güçlendiriyoruz. Kavgayla gürültüyle, hatta kötü sözlerle işimiz olmaz” dediler. 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2015, 21:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128