Fatih Tekke Kadro Dışı Kalmalıydı!

Erhan Beykoz'un kaleminden...

 Fatih Tekke Kadro Dışı Kalmalıydı!

Ezeli rakibimiz Karabükspor karşılaşmaları hep heyecanla sonuçlanmıştır. Cezalı olup girip girmeyeceğine siyasetin karar verdiği Karabük seyircisi, Boluluların iyi niyetiyle tribündeki yerlerini aldılar. Aldılar almasına ama karşılaşma öncesi stad dışındaki taşkınlıklarıyla gerçek

yüzlerini göstererek geldiler.

Futbolcuya motivasyon sağlayan seyircidir. Futbol sahasının gülü de dikeni de taraftardır. Maalesef Bolu’nu iyi niyetine; Karabük seyircisi diken olmuştur!

88. dakikada verilen penaltıyla sahanın içi, dışı karışmış, olayları önlemekle görevli güvenlik güçleri günah keçisi olmuştur.

Siyasetin girmemesi geren spora siyaset girmiş, % 50 üzerinde oy alan Bolulu siyasetçiler müdahil olmadıkları spora, Karabüklü siyasiler resmen baskı kurmuşlardır. İktidar ve muhalefetten hiçbir siyasinin olmadığı Boluspor maçında, Karabüklü siyasiler boy göstererek, yalnızlığımızı hatırlatışlardır. Bolulular Avrupalı gibi davransalar bile, Karabüklüler istediklerini alarak gitmeleri bizleri üzmüştür.

Hafta içinde Jansen gibi skora yönelik oyuncusunu kadro dışı bırakarak, yönetimsel olarak doğru, takım için yanlış karar vermiştir. Teknik Direktör Hamit Hocanın basın odasında öğrencilerine verdiği ders gibi beyanatlarını dinledik. Jansen kadro dışı, Hasan cezalı, Umut sakat, Cumali’de ilk 11 dışında kalınca oynayanlara mecbur kaldık.

Yap-boz tahtası haline gelen Boluspor, üst üste üç karşılaşmada aynı kadroyla çıkamayarak arayış içinde olduğunu ve sonuçlarına katlanmamız gerektiğini bize anlatmak istemiştir. Buna karşılık, orta sahada üstün olmamız, ilerde Ivanovskı’nin maç içinde on defanın üzerinde, Tevfik’in altı defa ofsaytta kalması gol atamayacağımızı belgeliyordu.

90 dakikada net bir pozisyon bulan Emre’nin golü kaçırmasından sonra, Fatih Tekke tarafından oyundan alınması yanlışların en büyüğü oldu. Milli oyuncumuz Emre’yi oyundan alan Fatih Tekke, sonucu tamamen Emre’ye yıkmaya çalıştığı ortadadır. Bu yetmiyor gibi, taraftarın Emre’yi yuhalanmasına da neden olmuş, futbolda yapılması gereken en büyük ayıbı işlemiştir. Yeni yeni teknik adam olmaya çalışan Fatih Hoca, bu haliyle arkasında olacak bir oyuncu bulamayacağını hatırlatmak isterim. Kendi oyuncusunu taraftarın önüne atan, oyuncusunu yuhalatan bir teknik adama kimsenin güvenmesi söz konusu olamaz.

Arif Şahin gibi yerden kalkmayan, itirazları kadar top oynamayan birini oyunda tutup, skora yönelik bir oyuncuyu kaybetmek insana yakışmaz. Genç futbolcuya güven verecek, Türk Futboluna kazandıracak olan teknik adamdır. Gölü kaçırdıktan sonra, gördüğü sarı kartın sebebi de teknik adamdır.

Sebestıan’ı oyuna alıp almamasında bir değişiklik olmadığını izlemiştir, umarım. Kalede Soner, defansta Kemal ve Özgür, orta sahada Yusuf Emre ilerde Tevfik dışında özveri ile oynayan oyuncularımızı göremedim.

Kısaca Fatih Tekke’nin de siyaseten geldiği konuşulduğu Boluspor’un ortaya çıkan tablosunu vereyim. Fatih Tekke Boluspor’a geldiğinde ilk altı ile aramızda bir puan, liderle aramızda 7 puan fark vardı. Şimdi lider Adanasporla aramızda 19, ilk 6 ile aramızda 8 puan fark oldu. Daha fazla söze gerek kalmadığı düşüncesindeyim. Biz bu Tekke’den çorba içemediğimiz gibi, bu haliyle kimsenin içme şansının olmadığını sanıyorum.

Aslında yönetim Jansen’i kadro dışı bırakırken, Fatih Tekke’yi de bırakmış olsaydı karşılaşmadan puan yada puanlar alabilirdik!

Yanlışlar ve güzellikler

Şanlı taraftarın son dakikaya kadar tezahüratı alkışlanmalı. Yönetim istifa, Emre’ye “yuh” sesleri ve maç sonrası taşkınlıkları doğru değildi.

Karabüklü oyuncunun korner pozisyonunda kendinden çıktığını söylemesi alkışı hak etti. Adem’in atılması sonrası Elvıs’ın yaptıkları kırmızı kartla cezalandırılmalıydı.

Hakem Murat Özcan’ın kararını değiştirmesi doğru, Alican’ı çift sarı karttan atması yanlıştı.

Yönetimin Başkan Abak’ın arkasında sınırsız durması doğru, hakem ve rakip yöneticilerine yaptıkları, eylemleri son derece yanlıştı.

Penaltı sonrası yardımcı antrenörün, takımı hazırlamayıp suyu dövmesi çok ayıp. Futbolcusunu hazırlamayan pet şişeyi döver gerçeğinin yansımasıydı.

Önümüzde 7 karşılaşma kaldı. Korkulu rüya görmemek için 40 puanı bulmamız lazım. Herkesin aklını başına alması gerekir. İki haftada 3 karşılaşma oynayacağız. Buna göre hazırlıklarımızı yaparak, özlediğimiz galibiyete bir an evvel ulaşmalıyız. Benden söylemesi…

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2016, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Kara
Fatih Kara - 5 yıl Önce

bu kadrosu ile fatih tekke bence kadro dışı kalmıştır. 7 haftada bir tek galibiyet sağlayamayan adam teknik direktörlüğü bırakıp gitmelidir. bu takımda yavaş yavaş kümeye doğru gitmektedir.

tarık çiçek
tarık çiçek - 5 yıl Önce

88. dakikada verilen penaltıyla sahanın içi, dışı karışmış, olayları önlemekle görevli güvenlik güçleri günah keçisi olmuştur.bu ciümleden dolayi sizi tebrik ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128