Festival büyük bir coşku içerisinde tamamlandı…

22. Kıbrıscık Kültür Sanat Festivali ve 9.Karagöl Er meydanı Güreşleri halkımızın büyük bir katılılım ve coşku ile gerçekleştirildi.

 Festival büyük bir coşku içerisinde tamamlandı…

Festival proğramı 29 Haziran Cumartesi günü saat 10.00 da Sünnet konvoyu, 11.00 de Mevlit okunması ve yemek ikramı ile devam etti.Cumartesi Proğramı saat 15.00 futbol sahasında Kıbrıscık spor ile Kıbrıscık karmasının futbol karşılaşması, akşam saat 20.30 da THM Sanatçısı Ömer ÖZTEKİN’ in konseri ve folklör gösterileri ile tamamlandı. Festivalin asıl ağırlığı ise 30 Haziran Pazar günü Karagöl mevkiinde idi. Buradaki proğram saat 09.30 da THM sanatçısı Aslı ŞAHİN konseri, folklör gösterileri, Protokol konuşmaları,THM sanatçısı Ramazan ÇELİK konseri ve 13.00 de Karakucak güreşleri ile devam etti. Güreşlerde Kıbrıscıklı pehlivanlar başarılı güreşler çıkararak, katıldıkları katagorilerde madalyaları topladılar. Karakucak güreşlerinin sonucunda dereceye girenlerin isimleri aşağıdadır;

 

BAŞ:

1- Ferudun ÇITAK  2- Erol BAŞAT 3- Mustafa ALBAYRAK

BAŞALTI :

1- Eyüp KAHRAMAN 2- Celalettin SEZER 3- Vedat Sinan YILMAZ

BÜYÜKORTA:

1- İsmail TAŞKIRAN  2- Taner YAYLA  3-Arif GÜLMEZ

KÜÇÜKORTA :

1- Hasan SAĞLAM (Kıbrıscık) 2- Ahmet KARATAŞ (Kıbrıscık) 3- Ali ERK (Kıbrıscık)

DESDE:

1-Tugay YALAR 2- Doğukan TURAN 3- Hasan Can DEMDEM

MİNİK:

1- Çağrı GÜLEN(Kıbrıscık)  2- Murat Can ALTINTAŞ  3- Emre KILIÇ

SEMBOL:

1- İbrahim SAYAN 2- Ömer Faruk ÖREL  3- Hüseyin HAMZA

TEŞVİK:

1-Burak UZUN (Kıbrıscık)  2- Furkan ÖZDİL 3- Eren TEK

 

Festivalimize bu yıl Bolu Vali Yardımcısı Ömer ERU, Bolu Milletvekili Fehmi KÜPCÜ, Ak Parti Bolu İl Başkanı Ömer SAYIN, Kızılay Başkanı Dr. Hüseyin İKA, Seben Belediye Başkanı Süleyman ÖZBAĞ ve  İstanbul Kıbrıscıklılar Derneği Yöneticileri ile Bolu Kıbrıscık Spor Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensupları ve büyük bir vatandaş gurubu  katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124