Filenin Sultanları “Cadı Kazanı”nda

Ligin bitimine 9 hafta kala Voleybol Bayanlar 2. Lig B Grubu mercek altına alındı. www.voleybolgundem.com sitesinde yayınlanan değerlendirmede Bolu Belediyespor Bayan Voleybol Takımı da yer aldı.   Cadı Kazanı’nda yapılan değerlendirmede...

Filenin Sultanları “Cadı Kazanı”nda

Ligin bitimine 9 hafta kala Voleybol Bayanlar 2. Lig B Grubu mercek altına alındı. www.voleybolgundem.com sitesinde yayınlanan değerlendirmede Bolu Belediyespor Bayan Voleybol Takımı da yer aldı.

 

Cadı Kazanı’nda yapılan değerlendirmede takımlar tek, tek alındı. Bolu Belediyespor’un da değerlendirildiği yazı şu şekilde: Geçtiğimiz yıllarda yönetim, teknik kadro ve takım olarak başarılı olamadığı için eleştirdiğimiz Bolu Belediyespor’dan eleştirilerimize eleştiri ile karşılık gelse de amacımızın yıkıcı değil yapıcı olduğunu bilmelerini isterdik. Bir önce ki yazımızda yaptığımız eleştiriler kesinlikle şahsa yönelik algılanmasın. Bu eleştiri kesinlikle sadece bu yıl baz alınarak değil geçtiğimiz 5-6 yıl öncesine dayanan eleştiriler toplamıydı. Mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri gidilerek hiçbir yere varılamadığı içindi. İlginin Boluspor futbol takımından başka bir takıma gösterilmediği içindi. Dostlar alışverişte görsün mantığını yenmek içindi. Hafta sonu oynanan Bolu Belediyespor-TVF Spor Lisesi karşılaşmasını Bolu’da yerinde izlemek için gittik. Maçı 2-0’dan 2-2’ye getiren Bolu Belediyespor’da takıma dahil olan yabancı transferin daha ikinci karşılaşması olmasına rağmen iyi bir performans sergilemesi yerinde bir transfer yapıldığının göstergesi. Karşılaşmadan önce Menajer Behçet Erdoğan ve Kulüp Başkan Yardımcısı Naim Ayhan, takım ile ilgili bilgiler verirken önümüzdeki yıllar için yapmak istediklerini söylediler. Önümüzde ki sezon itibariyle çok daha farklı bir takım olarak çıkacaklarını belirten yöneticiler, Bolu’ya kurulacak olan ve Şubat ayı içerisinde açılışı gerçekleşecek bölgenin en büyük spor merkezinin gelirlerinin voleybol takımına aktarılacağını ve ayrıca takım olarak böyle bir tesiste çalışma fırsatı bulacaklarını ifade ettiler. Voleybol takımına böyle bir gelir kapısının açılması gerçekten güzel bir hareket. Ümit ediyoruz ki bu gelir kaynağı, voleybol kulübünün elinden yakın zamanda alınmaz ve Bolu Belediyespor’da diğer Belediyeler gibi hak ettiği yere gelir. Hafta sonu oynanan maça olan ilgi güzeldi. Gelen taraftarlar karşılaşmayı tenis maçı gibi izleseler de tribünlerde ki doluluk ilginin arttığını gösteriyor. Yalnız misafir takım oyuncularını desteklemeye gelen ailelerinin kırık sandalyeler de değil de protokolün hemen arkasında yer alan rahat koltuklara davet edilmesi en azından teklif edilmesi Bolu’nun misafirperverliğine yakışır bir hareket olacağı kanısındayım. Bolu Belediye Başkanı, Kulüp Başkanı ve Başkan Yardımcısı, Spor ve Gençlik Spor İl Müdürü, Voleybol İl Temsilcisi ve diğer idarecilerinde izlediği maçta herkes yazımıza nazire yapar gibiydi. Sahipsiz dediğimiz takım bu mu demedik değil.  Bu ilginin devam etmesi temennisiyle Bolu Belediyespor’a kalan maçlarında ve önümüzde ki sezon için şimdiden bol şanslar dileriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124