Final Biletleri Sahiplerini Buldu

İlimizde geçtiğimiz hafta Çarşamba günü başlayan Okullar arası Türkiye Voleybol Yarı Final müsabakaları 14 Nisan pazar günü yapılan müsabakalarla sona erdi.   İlimiz Gençlik ve Spor...

Final Biletleri Sahiplerini Buldu

İlimizde geçtiğimiz hafta Çarşamba günü başlayan Okullar arası Türkiye Voleybol Yarı Final müsabakaları 14 Nisan pazar günü yapılan müsabakalarla sona erdi.

 

İlimiz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleşen Voleybol yarı final müsabakalarında Gruplarında Birinci olan Kız takımı Ankara Maya Koleji ve Bursa Özel Emine Örnek İ.Ö.O takımları Yarı final şampiyonları olarak Türkiye Finaline gitmeyi hak ettiler. Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi spor salonunda oynanılan Erkek Yıldız Voleybol yarı finalinde gruplarını birinci olarak tamamlayan İstanbul Bahçelievler Kumport İ.Ö.O takımı ile İzmir Ö.Yamanlar İ.Ö.O takımları yarı final şampiyonu oldular ve Türkiye şampiyonasına giderek illerini temsil edecekler. Yarı final şampiyonasının 4. gününde 17 Temmuz spor salonunda Kız takımlarından A Grubu birincisi Ankara Özel Maya Koleji, B Grubu ikincisi Aydın Nazilli Cumhuriyet İ.Ö.O takımını 3-0, Günün ikinci maçında B Grubu Birincisi Bursa Özel Emine Örnek İ.Ö.O takımı, B Grubu ikincisi Kayseri Bülent Altop İ.Ö.O takımını 3-0 yendi. Şampiyonanın son gününde Ankara Aydın maçının mağlubu olan Aydın Nazilli Cumhuriyet İ.Ö.O takımı ile Bursa, Kayseri maçını mağlup bitiren Kayseri Bülent Altop İ.Ö.O takımı bir araya geldi iki takımın mücadelesi oldukça başa baş ve zor bir maç oldu. 5 set olarak oynanan karşılaşmadan Kayseri Bülent Altop rakibi Aydın Nazilli Cumhuriyet İ.Ö.O takımını 3-2 yendi.

Erkekler de şampiyonluk mücadelesinin 4. gününde A Grubu Birincisi İzmir Ö.Yamanlar İ.Ö.O takımı ile B Grubu ikincisi Hatay S.Dağ.Batıayaz Bedii Sabuncu İ.Ö.O. mücadele etti. 3 setin sonunda İzmir Yamanlar İ.Ö.O takımı sahadan 3-0 galip ayrıldı. Günün ikinci karşılaşmasında B Grubu Birincisi Antalya Alanya Bahçeşehir Koleji ile A Grubu 2. si İstanbul Bahçelievler Kumport İ.Ö.O. takımın mücadelesinde İstanbul Bahçeşehir rakibini 3-1 yenmeyi başardı. Şampiyonanın son gününde İzmir Ö.Yamanlar İ.Ö.O takımına mağlup olan Hatay Batıayaz Bedii Sabuncu İ.Ö.O.takımı ile İstanbul Bahçelievler Kumport İ.Ö.O.takımına yenilen Alanya Bahçeşehir Koleji bir araya geldi. Bu karşılaşmanın sonunda Hatay Batıayaz Bedii Sabuncu İ.Ö.O takımı,  Alanya Bahçeşehir Kolejini 3-1 yendi. Yarı final karşılaşmalarının son karşılaşmasında İzmir Ö.Yamanlar İ.Ö. takımı ile İstanbul Bahçelievler Kumport İ.Ö.O. takımı mücadelesinde sahadan 3-0 galip ayrılan İzmir Ö. Yamanlar İ.Ö.O takımı oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER