Fuat Hoca Takım Neden Oynamıyor! (ANALİZ)

Erhan BEYKOZ yazdı...

Fuat Hoca Takım Neden Oynamıyor! (ANALİZ)

Boluspor ligin son ilki maçında top oynamayı bırak, yürüyecek dermanı yoktu. Hedefe giderken proje takımı diye oluşturduğunuzu iddia ettiğiniz Boluspor, nereden bakarsanız bakın hedefe yakışır futbol oynamıyor.

Israrla kötü gidiyoruz, iyi oynamıyoruz diye uyardığımızda, birileri bizi suçladı. Bandırma ve Balıkesir maçları gösterdi ki, Boluspor yer olarak zirvede, gelecek olarak ucu görünmez bir yerdedir.

Her hafta takımla oynayan, takımın tüm transferlerinden sorumlu Fuat Hoca, güvenerek aldığı adamlara karşılık yedek kulübesi yok denecek durumda. Henüz kızın gelmediği, sadece soğukların olduğu hava şartlarına rağmen Boluspor adına yakışmayan futbol oynamamızın nedeni nedir?

Klasik teknik adamlar gibi, “Boluspor’u şampiyon yapmayacaklar” sözlerinin doğru olmadığını sen ve ben, herkes biliyor. İyi oynayan, top yapan, gol atan ve eze eze galip gelen takıma kim ne diyebilir, kim şampiyon olmasını engelleyebilir? Bu tür söylemler doğru değildir! Sorun lobi ise, Başkan Çarıkçı’nın futbol federasyonunda ve camiada çok güçlü lobisi olduğu konuşulur. Bizlerde aralıklarla lobi faaliyetlerini haberleştiririz. Türkiye’nin en önemli takımlarının başkanlarıyla, federasyonun başkan ve yöneticileriyle bir araya gelir, futbol konuşulur, yaşananlar ve olması gerekenler masaya yatırılarak çözüm aranır. Onun için bu taraftan bakmanıza inanamıyorum.

Gelelim futbolcu için en önemli olan para konusuna. Ligde borcu en az takımların başındayız. Bildiğim kadarıyla futbolcuların alacakları, pirimleri, maç başları zamanında ödeniyor! Geriye takımı çok yönlü çalışıp karşılaşmalara, takımlara göre hazırlamak kalıyor.

Bir diğer konuda, kupa maçlarını bahane etmemiz söz konu olamaz. Zira kupa maçlarında genelde hazır olmayan, U21 takımındaki profesyonel futbolcularımız lig için hazırlanırlar. Bu maçlar hedefe giden takımlara avantaj, bahane arayacak teknik adamlara güç katar.

Bandırma maçından başlayan düşüş, Balıkesir maçının 65.dakikasında biraz kıpırdamayla hayata dönüş gibi algıladıysak da, uzatmada yediğimiz penaltı golüyle hüsrana uğradık. Son dakikada yediğimiz gol ve kaçan puan elbette önemli ama Boluspor son iki haftadır top falan oynamıyor. Kazanmak güzel, kaybetmek de var da, bu futbolla kazanmanın esprisi varmı ona bakmalıyız.

Sezon başında proje takımı diye getirilen Fuat hocanın, devre arasını bekliyor olması manidardır! Giresun maçıyla iyi futbol ve puanlar alan Boluspor’da ne oldu da takımda inanılmaz düşüş yaşanıyor. Final niteliğindeki maçlarda neden istediğimiz futbol ve sonuçları alamıyoruz? Neden devre arası bekleniyor? Ara transferse söz konusu, alınacak her futbolcu ekonomik olarak yara açacaktır. Eğer proje takımı diyorsanız, sezon başında size engel olan mı oldu ki, proje takımını oluşturamadınız?

Karşılaşma sonrası Fuat Hocanın yaptığı açıklamaların yenilir, yutulur tarafı yoktu. Sanki deplasmana giden Boluspormuş gibi, iklimden, pas yapamamaktan ve haklı olarak penaltılardan yakınmış! Ölü noktada auta giden adama yapılan müdahaleyle penaltıyı anlatırken, şansımıza attığımız gollerden söz etmesini de isterdim. Kendi evimizde, iklimden, sahadan, olumsuz koşullardan söz etmek, futbolun beşiği Boluluları güldürdüğü bilmelidir. Son 25 dakika top oynamaya çalışan Boluspor, ceza alanımıza gelen bütün topların sıkıntı yarattığını görmelidir. İlk yarıda olmayan orta sahamız, son günlerde devamlı alarm veren libero ve stoper mevkisine önlem alınmalıdır. Kısaca takımın zaafları nerede yaşanıyorsa, oralar için çalışma yapmalıyız.

Takımı sırtlayan Soner’in son dakikada yaptığı affedilmez hata ile elimizden uçup giden bir puandan ders çıkarmalıyız. Öncelikle hedefi koymalı, inanmalı, hedefe giderken az hata yapmanın yollarını aramalıyız. Aksi halde yapılan tüm açıklamalar sözden öteye gitmez. Farkında olduğunuzu sandığım lig sıralamasına da dikkat etmeliyiz.

Haftalar sonra bir sıra geri düşmemiz, alttan hedefi belli takımların hızla bizi yakaladığını, çok önemli maçlar olduğunu unutmamalıyız. Kısaca Fuat Hocanın güldürecek açıklamalar yerine, altı dolu, yarınlara dair kafa karıştırmayacak beyanatlar vermesi daha doğru olacaktır.

Boluspor’un Boluspor ruhuyla oynadığı zaman kazanmayacağı maç yoktur.

Umarım Adanademirspor maçıyla yeniden çıkışa geçeriz.

90 dakika sonunda bile mağlup takımı tribüne çağıran taraftarlara teşekkür etmek boynumuzun borcudur. İyi günde, kötü günde her zaman her yerde sloganını yerine getiren gerçek sahipleri kutluyorum. Başarılar ve şans bizimle olsun…

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Forvet demek,Golcü demek.Nerde Gol?
Forvet demek,Golcü demek.Nerde Gol? - 4 yıl Önce

erhan artık sanadamı,boluspor'u anlatalım,içindesin.takım sahaya onbir kişi çıkıyor,saha'da on kişi oynuyor.genç forvet ben'den vazgeçemezsiniz,kaprislerimi çekeceksiniz diyor,depar atarım,asist yaparım,son vuruş,işinize gelirse gibisin'den.hal böyle olunca gol atma işi,sol bek,genç diarra'ya kalıyor.üç gol attı diaarra daha ne yapsın,boluspor için hiçbir futbolcu vazgeçilmez değildir.bolusporun bünyesi kaprisli futbolcuları kaldırmaz.7 numara aslın'da sağ açık,ama hoca sol'da oynatıyor.gol çıkmıyor.forvet,ligin 12.haftası 2 gol,ikinci gol lütfen.yük santos,soner,özgür ileri,yusuf,jansen,fatih,diarra,peopen'in üstün'de.

SIRADAKİ HABER

banner128