FUTBOL OKULU “FABRİKA” GİBİ ÇALIŞIYOR

Boluspor’un oyuncu fabrikası olan Boluspor Futbol Okulu geleceğin futbolcularını yetiştirmeye devam ediyor. Yaz aylarını spor yaparak değerlendiren çocuklar yetenekleriyle gelecek vaat ediyorlar.

 FUTBOL OKULU “FABRİKA” GİBİ ÇALIŞIYOR

HABER: FARUK ÇİDEM

Boluspor’un oyuncu fabrikası olarak nitelendirilen Boluspor Futbol Okulu geleceğin oyuncularını yetiştiriyor. Boluspor Futbol Okulu hakkında bilgi aldığımız Ömer Yavuz toplamda 230 sporcuları olduğunu ifade etti.

Boluspor Kulübünün ciddi yardımları olduğunu ifade eden Yavuz şunları söyledi; “2002-2008 doğum aralığında toplam 13 grupta 230 tane öğrencimiz var. Haftada 3 gün 1’er saat olmak üzere 6 antrenörle birlikte görev yapıyoruz. Bu sene okulumuza yoğun bir ilgi oldu ve kayıtlarımızı kapattık. Amacımız buradan Boluspor alt yapısına oyuncu yetiştirmek. Yaz okuluna gelen çocuklarımızı takip ediyoruz, hepsinin ayrı ayrı çizelgelerini tutuyoruz ve okulun sonunda eğitim gruplarına buradan oyuncu alıyoruz ve Boluspor’un lisanslı oyuncusu yapıyoruz. Bu sene çıkmış olduğumuz yerel ligdeki 2002, 2003 ve 2004 grubunun %95’i futbol okulundan yetişen futbolcular. Bir iki tane dışarıdan aldığımız oyuncu oluyor. Boluspor futbol okulu meyvelerini vermeye başladı. Ben yaklaşık 4 yıldır burada görev almaktayım. Hemen her yaz 230-250 kişiyle çalışıyoruz. Eskiden futbola başlama yaşı 11-12 iken şimdi 7 yaşında oyuncularla çalışıyoruz. Ve bu yedi yaşındaki oyuncularımız 4 yıl sonra lige çıkıyorlar. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. İleride Boluspor’da forma giyebilecek kaliteli çocuklarımız var.”

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128