Futbol turnuvası nefesleri kesti

Mengen’de düzenlenen halı saha futbol turnuvası önceki gün oynanan ve nefesleri kesen final maçları ile sona erdi.   Turnuvanın son gününde oynanan final karşılaşmaları nefesleri kesti. Her iki maçın...

Futbol turnuvası nefesleri kesti

Mengen’de düzenlenen halı saha futbol turnuvası önceki gün oynanan ve nefesleri kesen final maçları ile sona erdi.

 

Turnuvanın son gününde oynanan final karşılaşmaları nefesleri kesti. Her iki maçın da uzatmalara kalması seyir zevkini artırdı. Üniversite öğrencileri tarafından oluşturulan tertip komitesince 25 Şubat’ta 10 takımın katılımı ile başlayan yaklaşık 70 öğrencinin katıldığı bu güzel organizasyonda şampiyon Mengen Kapalı Spor Salonu’nda oynanan 24 maç sonunda belli oldu. Mengen Belediyesi’nin Kapalı Spor Salonu’ndaki organizasyon Emrah Güler, Suat Varlık ve Komite Başkanı Suha Yaman koordinatörlüğünde gerçekleşti. Çekilen kuralar sonucunda 10 takım 2 guruba ayrıldı, grup maçları sonrası yarı final ve final maçları ile sonuçlandı. Alınan bilgiye göre, turnuvaya Öğretim Görevlisi Berker Çiftçi’nin Mengen Belediyesi, Üniform firması adına Necati Reçber, Melis Kırtasiye adına Ö. Özgür Özalp ve Mogaz Bayii adına Levent Demir turnuvaya katkı verenler arasında yer aldı.

Kızlar arasında “Penaltı” yarışması

Bu organizasyonda bir ilk de yaşanmış kız öğrencilerinin katılım ile penaltı atma yarışı düzenlendi. Final atışlarında İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Nuri Gürsoy kaleci oldu. 8 kız öğrencinin katıldığı yarışmada 3 kız öğrenci başarılı oldu. Kız öğrencilerden Didem Toski 1. olurken, Ayşe Gültekin ve Tülin Çıkrıkçı 2. liği paylaştı. Turnuvanın final maçı 2.Sınıf 1.Öğretim (B) – 1.Sınıf 1.Öğretim takımları arasında oynandı. Bu maçı kazanan 2.sınıf öğrencileri oldu ve şampiyon oldu. 3.nün belli olacağı maç ise yeni açılan Gastronomi Öğrencileri ile Mengen Meslek Yüksekokulu öğrencilerin arasında oynandı. çekişmeli aynı zamanda heyecan dolu dakikalar içerisinde geçen müsabakada skorda Gastronomi 3-1 öne geçmesine rağmen skoru koruyamadı ve maçtan galip ayrılan taraf Mengen Meslek Yüksekokulu oldu (5-3).Taraftarların büyük bir heyecanla izlediği maçlar centilmence ve büyük bir sakatlık olmadan tamamlandı. Turnuvanın kupa ve ödül töreni Okul Başkanı Yusuf İslam Yurdbay tarafından açıklamalar yapıldıktan sonra gerçekleştirildi. Turnuvanın gol kralı 22 golle Burak Tezcan oldu. En centilmen takımı ve en çok gol atan takımı ve en az gol yiyen takımı açıklandı. Gol kralı ödülünü komite başkanı Suha Yaman’dan aldı. Turnuvanın üçüncü olana kupasını ve ödüllerini Mengen Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı ve öğretim Görevlisi Ali Kemal Kemer tarafından verdi.2.olan Gastronomi takımına ödülü İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Nuri Gürsoy tarafından verildi. Turnuvanın şampiyonu ise ödülünü belediye başkan vekili İlyas Çalış’tan aldı. Tören sonrası kazanan takımların hep beraber çiftetelli oynaması görülmeye değerdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER