Futbol Zekâ Oyunu (ANALİZ)

Öncelikle hain saldırıda hayatını kaybeden kahraman askerlerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet, Türk Ulusuna başsağlığı diliyorum. Değişik bir kadroyla sahaya çıkan Serhat Hoca, Aydın’ı ve Mesut’u kulübeye...

Futbol Zekâ Oyunu (ANALİZ)

Öncelikle hain saldırıda hayatını kaybeden kahraman askerlerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet, Türk Ulusuna başsağlığı diliyorum.

Değişik bir kadroyla sahaya çıkan Serhat Hoca, Aydın’ı ve Mesut’u kulübeye çekerken, Hakan ve Djiehoua’da karar kıldı. Sakat Cemil’in yerine Mahmut Boz’un oynayacağı kesindi. Buna karşılık, sakat oldukları, cezaları nedeniyle bir yıldır forma bulmayan İskender ve Ali Güzeldal’da ikinci yarıda forma şansı yakaladılar. Spor kamuoyunun sıkça tartıştığı Emre’nin yedek girip, Cafercan’ın asistiyle attı gol tribünleri yağa kaldırdı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın sonrası Göztepe maçının başlama düdüğü çalındı. Karşılaşma Boluspor’un vuruşuyla başladı. Maç maça çıkılmadan kazanılır olayının sahaya yansımasını karşılaşmanın ilk dakikalarında hepimiz gördük. Başlama vuruşuyla kazanma isteği, hırsı ve şevkinin olacağını gösteren futbolcularımız, dakikalar ilerledikçe göze hoş gelen futbolda sergilemeye başladılar.

Futbolun zekâ oyunu olduğunu bu gün tüm sporsevere Cafercan gösterdi. Futbol kalitesini tartışmadığımız Cafercan’ın duran topta Kaleci Kazım’ın öne çıktığını gördüğünde kaleye gönderdiği şut, müthiş gol olarak Göztepe ağlarıyla buluştu.

Attığımız gol ile daha baskılı oynamaya başladığımız, üstünlüğün elimizde olduğu dakikalarda Alp’in şutunun direkten dönmesi, Cafercan’ın yine ceza alnı dışından yerden sert şutunun gol olması sonucu tayin eder gibiydi.

İkinci yarı alkışlarla oyuna dahil olan Emre’ye asist yapan Cafercan, 3. Golümüzün olmasını sağlayarak haftanın en karlı takımı olmamızı sağladı. Oynanan kaliteli oyun, yapılan güzel hareketler ve atılan gollerle Boluspor hakkında yanılmadığımı ortaya koydu. Ben farklı kazandığımız Göztepe maçında iki kez mutlu oldum. Ligin başlamasıyla birlikte yazdığım gibi Cafercan’ın kalitesi, Emre’nin mutlaka oynaması gerektiği ve Beşiktaş maçından sonra Boluspor’a inanın, güvenin demecimde haklı çıktım. Bundan sonra kazanan Boluspor, kazanan Bolu taraftarı, kazanan Bolu basını ve Türk futbolu olacaktır.

Burada Serhat Hocaya da teşekkür etmeden geçmeyeceğim. Zamanını bilerek Emre’yi oyuna alması ve bundan sonra oynatacak olması, Cafercan’ı alkışlatmak adına son dakikalarda oyundan kenara alması profesyonel teknik adama yakışır hareketlerdi. Bununla birlikte, Beşiktaş maçının iyilerinden Aydın’ı kenara alması da bütün futbolculara verilen gözdağı diyebilirim.

Takımın 2. Yarının ilk 10 dakikasında pozisyon vermesine dikkat edeceğimizi sanıyorum. Ara toplarında hata yaptığımızda görüldü. Bu çalışmaları da yaparak hatalarımızı en aza indirip, hedefe gitmeliyiz.

Taraftarımız 90 dakika süresince birlik, beraberlik içinde takımımızı desteklediler. Sadece beni üzen, Veli’ye yapılanın maç sonuna kadar uzatılmasıydı. Bana kalırsa Veli, profesyonelce davranmıştır. Maç sonrası da sinirine hakim olamamış ve oyundan atılmıştır. Unutmamalıyız ki, Veli geçtiğimiz sene Boluspor’a çok katkı verdi.

Bu karşılaşma ile çıkışımızın başlangıcı olması dileğimle, bütün futbolcu kardeşlerimi kutluyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124