Futbolun “Adalet”i yok! 1-1

Geredespor, Cumartesi günü karşılaştığı lider Ankara Adliyespor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı. Ankara Adliyespor karşısında güzel bir futbol sergileyen Geredespor’da Murat Gür’ün maçın başında...

Futbolun “Adalet”i yok! 1-1

Geredespor, Cumartesi günü karşılaştığı lider Ankara Adliyespor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı. Ankara Adliyespor karşısında güzel bir futbol sergileyen Geredespor’da Murat Gür’ün maçın başında kaçırdığı iki net gol pozisyonu saç baş yoldurttu. İlk devrenin golsüz berabere bittiği karşılaşmada Geredespor 71’inci dakikada 1-0 geriye düştü. 80’de gelen gol maçın skorunu belirledi. Adliyespor, 9’uncu hafta sonunda evinde ilk kez puan kaybetti.

 

Geredespor, Cumartesi günü Yenimahalle Hasan Doğan Stadyumu’nda lig lideri Ankara Adliyespor ile karşılaştı. Geredespor’un mutlak puan ile dönmesi gereken bu mücadeleye Geredespor hızlı başladı. Karşılaşmanın ilk yarım saatinde Ankara Adliyespor kalesini ablukaya alan Geredespor’da Murat Gür’ün karşılaşmanın ilk 10 dakikasında kaçırdığı iki net gol pozisyonu saç baş yoldurttu. Her iki pozisyonda da kaleciyle karşı karşıya kalınarak Geredespor’da kaçan bu goller, Geredespor’un gol yollarındaki etkisizliğini gözler önüne serdi. 30’uncu dakikaya dek gol arayan Geredespor’da bu gol girişimlerinin hiçbiri neticeyle sonuçlanmadı. İlk devre 0-0 berabere sona erdi.

GALİBİYET GELMEDİ

İkinci devrede goller vardı. Geredespor ilk yarıda olduğu gibi yine ikinci yarıya da hızlı başladı. Geredespor sahadaki ofansif görüntüsü ile galibiyeti istediğini 55’inci dakikaya kadar lig lideri Ankara Adliyespor’a gösterdi. Adliye’ye bu dakikaya dek oyunu kabul ettiren Geredespor’da 60’ıncı dakikadan sonra oyundan düşüş başladı. Ankara Adliyespor 71’inci dakikada geliştirdiği tek önemli gol pozisyonunu gole çevirdi ve Ankara Adliyespor’un orta saha oyuncusu Türker Başıböyük’ün attığı gol Ankara Adliyespor’u karşılaşmada 1-0 öne geçirdi. Dakikalar 80’i gösterdiğinde bu sefer Geredespor’un golü geldi. Karşılaşmada oynanan futbolla galibiyeti hak eden taraf olan Geredespor’un golü Nazif Şengül’den geldi. Golden sonra atak tazeleyen Geredespor, karşılaşma sonuna dek Adliye kalesine yüklendi ancak galibiyet golü gelmedi. Lider Ankara Adliyespor ligde geçen 10 hafta sonunda evindeki tek puan kaybını Geredespor’dan tattı. Alınan bu beraberlikle Geredespor puanını 14’e, Ankara Adliyespor ise 22’ye çıkardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128