Futsal Ligi için ilk adım

Bolu’da bu yıl ilk defa Futsal Ligi kurulması için ilk adım önceki gece atıldı. Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin özellikle U-17 liginin bitiminde bu ligin başlamasının uygun olacağını söyledi. Kulüpler de...

Futsal Ligi için ilk adım

Bolu’da bu yıl ilk defa Futsal Ligi kurulması için ilk adım önceki gece atıldı. Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin özellikle U-17 liginin bitiminde bu ligin başlamasının uygun olacağını söyledi. Kulüpler de bu yeni lig için oldukça istekli göründüler.

 

Bolu’da salon futbolu için önemli bir adım atıldı. Futbol Federasyonu’ndan gelen tebligatı Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin kulüp temsilcilerine kurulması düşünülen lig ile ilgili önemli bilgiler verdi. Özellikle kış aylarında Bolu’da salon futbolunun oldukça etkili olacağı fikrinin ön plana çıktığı toplantıda Metin şunları söyledi “Federasyon Futsal salon futbolunu illere yaymaya çalışıyor. U-17 ve amatör takımların oluşturacağı liglerde en az 8 takım olma zorunluluğu var. Kulüplerin tescilli olması ve futbolcuların lisansının olması yeterli. Bu lig için başvurular Ekim ayı içinde, antrenör eğitimi ise Ekim-Kasım aylarında yapılacak. Ligde karşılaşmalar Aralık-Mart ayları arasında oynanacak. Türkiye finalleri ise 8-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Salon işini çözdükten sonra, U-17 ve 1.Amatör Ligde bu ligi kurabiliriz. En kısa sürede tebligatı kulüplere ulaştıracağız. Bu konuyu daha sonra yeniden gündeme alacağız. Bu spor mevsim şartları nedeniyle Bolu’ya çok uygun. Oyunda 4+1 şeklinde takımlar sahada 5 oyuncu ile yer alabiliyorlar. Ayrıca salonda masa hakemi de yer alıyor” dedi. Metin’in konuşmasından sonra futsal için özellikle Ticaret Lisesi ve Bolu Meslek Yüksek Okulu salonlarının kullanılabileceği konuşuldu. Futsal için bayramdan sonra bir toplantı daha yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124