Galatasaray Bolu’da tesis yeri bakacak

Galatasaray, Bolu’daki işadamları Yaşar Çelik ve Yılmaz Becikoğlu’nun daveti üzerine Yeniçağa ilçesinde bulunan Düden Ovası’nda kamp tesisi alanına bakmak üzere Bolu’ya gelecek.

 Galatasaray Bolu’da tesis yeri bakacak

Bugüne kadar yaptığı hayırların devamı için Yaşar Çelik Vakfı’nı kuran ve servetinin büyük bir bölümünü vâkıfa bağışlayan Yeniçağalı işadamı Yaşar Çelik, kendisi ve ünlü halk şairi Şair Dertli’nin köyü olan Şahnalar köyü camisine yemekhane yaptırdı. Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan ve İşadamı Yılmaz Becikoğlu ile birlikte Şahnalar köyüne giden Yaşar Çelik, yemekhanede incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında işadamları ve belediye başkanı arasında Düden Ovası’na yapılması planlanan tesis gündeme geldi. İşadamı Yılmaz Becikoğlu, Galatasaray Spor Kulübü’ne teklif götürdüğünü ve görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Galatasaray’lı yöneticilerin tesis için sıcak baktığı Düden Ovası ile ilgili Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, yaptığı açıklamada “Bugün burada devletimizin uzanamadığı yerlere hizmetlerini esirgemeyen hayırsever iş adamlarımız Yaşar Çelik ve Yılmaz Becikoğlu ile birlikte Yaşar Çelik Vakfının Şahnalar Köyü’ne Yaşar Çelik’in yaptırdığı caminin yanına köye gelen misafirlerin ve köy halkının yararlanması için yaptırılan yemekhane ve toplantı yerini incelemek için bir araya geldik. Yılmaz Becikoğlu ile yaptığımız görüşmede gündemimizde olan Yeniçağa, Gerede, Mengen hudutları içerisinde yine bu ilçelere hizmet edecek Düden Ovasına yapılması planlanan otelinde içinde bulunduğu Topuk Yaylasında bulunan tesis benzeri bir tesis yapılması için Galatasaray Spor Kulübü’ne yapılan teklifte bizlere yardımcı olduğu için teşekkür ettik. Bu proje için halen takipteyiz inşallah hayırlı neticeler çıkacaktır” dedi.

İşadamı Yılmaz Becikoğlu’nun daveti üzerine Bolu’ya gelmesi beklenen Galatasaraylı bazı yöneticilerin, Düden Ovası’na giderek göl manzaralı alanda inceleme yapması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2013, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER