Geleceğin basketçileri ödüllendirildi

Boluspor Basketbol Takımı alt yapısında çalışmalar devam ediyor. Kırmızı beyazlılarda Bolu’da tüm yaş gruplarında hedef şampiyonluk. Bolu dışında da programlı çalışmanın etkisiyle alt yapıda beklenen başarılar...

Geleceğin basketçileri ödüllendirildi

Boluspor Basketbol Takımı alt yapısında çalışmalar devam ediyor. Kırmızı beyazlılarda Bolu’da tüm yaş gruplarında hedef şampiyonluk. Bolu dışında da programlı çalışmanın etkisiyle alt yapıda beklenen başarılar yakalanmaya başladı.

 

Boluspor Basketbol alt yapısındaki basketbolcular Yamaner kuyumculukta tarafından destek amaçlı birer tane kol saatiyle ödüllendirdi. Ödül töreninde Boluspor basketbol şube yürütme kurulu üyeleri, Boluspor basketbol takımı şube sorumlusu ve Boluspor başkan yardımcısı Fatih Yamaner, Altyapı antrenörü Volkan Bayır ve alt yapı sporcuları yer aldı. Ödül töreninin ardından Boluspor basketbol takımı şube sorumlusu ve Boluspor başkan yardımcısı Fatih Yamaner, Yamaner Kuyumculuk sahibi Çağlar Yamaner, Altyapı antrenörü Volkan Bayır, Bolusporlu basketbolcu Yunus Emre Şahin ve alt yapı oyuncuları açıklamalarda bulundu.

Formalarımızda reklâm yok

Boluspor basketbol takımı şube sorumlusu ve Boluspor başkan yardımcısı Fatih Yamaner “7-8 aydır bir süre içerisinde Volkan Bayır hocanızla birlikte, Boluspor arması için emek veriyorsunuz. Formayı terletiyorsunuz” dedi. Yamaner sözlerine şöyle devam etti “Öncelikle sizlere başarılarınızdan ve emeklerinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Basketbol şube yürütme kurulu ve Boluspor yönetim kurulu adına. Şunun da farkında olmanızı istiyoruz.  Şuan Türkiye’nin gündeminde olduğu gibi, ilimizin gündeminde de futbol var. Ama Boluspor kapılarını bu sene sadece futbola değil 5-6 tane daha branşa açtı. Spor kulübü olmak için büyük adımlar attı. Basketbol Takımımızın göğsünde, sırtında ve şortunda reklam yok. Arma ile mücadele etmek, emek vermek çok farklı. Bence doğru yerdesiniz” diye konuştu. Başarılarımıza devam ediyoruz

Boluspor Altyapı antrenörü Volkan Bayır ise şunları dile getirdi “Boluspor A takımıyla birlikte küçük, yıldızlar ve genç takımıyla da mücadelesine devam ediyor. Bolu’da tüm branşlarda birinci oldu. Bu başarıların karşılığı olarak ta Fatih başkanımız çocuklara küçük bir jest yapıp onlara hediyeler verdi. Bolu’daki sezonumuzu kapattık. Başarılarımıza devam ediyoruz. Boluspor Basketbol takımı olarak yazın da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yunus’ta çok başarılı bir sporcumuz. Alt yapıdaki kardeşlerimizden de A takımda oynayacak oyuncular yetiştirmek hedefimiz” dedi.

Maddi manevi büyük destekler alıyoruz

Bolusporlu basketbolcu Yunus Emre Şahin ise şunları aktardı “3 senedir Volkan hocam, Ahmet hocam ile birlikte çalışmaktayım. Bu seneler bazında Boluspor kulübünden maddi manevi büyük destekler alıyoruz. Güzel sonuçlar elde ediyoruz. A takımda da hocamın verdiği süreleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum” dedi.

Genç basketbolculara da nasihatler veren Şahin şöyle devam etti “Çok çalışmaları gerekiyor. Bende bu altyapıdan çıktım. Çok çalışma ile bu noktalara geliniyor. Antrenörümüzün direktifleriyle başarılı oluyoruz” dedi.

Hep birlikte gururlanacağız

Yamaner Kuyumculuk sahibi Çağlar Yamaner ise şunları aktardı “Boluspor şehrimizin göz bebeği. Bütün arkadaşlarımız özveriyle çalışıyorlar. Bu altyapıdaki basketbol’daki kardeşlerimizde geleceğin Boluspor’unu temsil edecekler. Hep birlikte gururlanacağız. Onlarında bu sene çok başarılı olduklarını öğrendik. Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorileri var. Onlarında başarılarını bizlerde ödüllendirmek istedik. Yamaner kuyumculuk olarak. Bundan sonraki yaşamlarında ve spor hayatlarında bu genç kardeşlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Boluspor basketbol takımının çeşitli yaş gruplarındaki takım kaptanları ise şunları söyledi Minik takım Umut Can Kılıç “Son karşılaşmada Sakarya’yı yendik ve şampiyon olduk. Bizde çok mutluyuz. Alt yapıya destekler büyük teşekkür ederiz. Milli takım seçmelerine gittim. İnşallah ilerleyen zamanda her şey çok güzel olur” dedi.

Yıldız takım kaptanı Berke Güven “Aylardır Volkan hocamızla çalışıyoruz. Hepimiz emek veriyoruz. Bolu’da da şampiyon olduk. Bundan sonrada hedefimiz kendimizi Bölgesel Lig turnuvalarında gösterip, büyüklerimizin, ağabeylerimizin yerini almak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128