Genç sporcuların ailelerinden salon tepkisi

17 Temmuz Kapalı Spor Salonunda 8 yıl boyunca Taekwondo ve Kick-Boks yapılan salon karatecilere devredildi. Buradan alınan Taekwondo'cular yeni yapılan Karaçayır Kapalı Spor Salonuna gönderilince, genç sporcuların aileleri bu duruma tepki göstermek adına 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu önünde toplandı.

 Genç sporcuların ailelerinden salon tepkisi

Haber: Volkan YILMAZ

Karaçayır'da Atletizm pistinin bulunduğu tesislerde tesis amirliği yapan İbrahim Damar o tesislerin kapanmasının ardından 17 Temmuz Kapalı Spor Salonuna tesis amiri olarak göreve getirildi. Karate antrenörü İbrahim Damar'ın tesis amirliğinden sonra da 8 yıldır 17 Temmuz Kapalı Spor Salonunda bulunan taekwondocular Karaçayır'a yapılan yeni 3000 kişilik spor salonuna gönderilirken, eski salon karatecilere devredildi. Sporcu aileleri bu duruma tepki göstermek adına salonunun önünde toplanarak Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ile görüştü. Aileler çocuklarının Karaçayır'a gitmelerini istemediklerini ve Karaçayır'a gönderilirse çoğu aile çocuklarının spora devam edemeyeceğini söylerken, 17 Temmuz'un karatecilere verilmesinden ötürü rahatsız olduklarını dile getirdiler. Konuyla ilgili olarak aileler ile görüşen Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri salona yeni atanan tesis amirinin karate antrenörü olmasından dolayı bu salonun karatecilere verilmesinin uygun olduğunu söyledi. Ayrıca çocuklar için servis oluşturulacağını dile getiren şube müdürleri "Çocuklarınızın bu spora devam edebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Yeni salona geçmeleri bu spora devam etmemeleri anlamına gelmez, biz çocuklarımız için servis hizmeti oluşturacağız. Daha iyi bir salonda daha iyi şartlarda sporlarına devam edecekler" dedi. 

Valiliğe yürüdüler

Salonlarının ellerinden alınmasına razı olmadıklarını belirten taekwondocular 17 Temmuz Kapalı spor Salonundan çıkarak Bolu Valiliğine yürüdü. Vali Aydın Baruş ile görüşmek isteyen genç sporcular tepkilerini ileterek salonlarının tekrar geri verilmesini istediler. 


Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124