Gençlik Merkezi’ne Gümüş, 50. Yıl’a Bronz madalya

Mersin ilinde düzenlenen ve ilimiz sporcularının da katıldığı Ülkemizde ilk defa “Video Hakemlik” sisteminin kullanıldığı Eskrim Türkiye Şampiyonası Yıldızlar A müsabakaları ile sona erdi.   Şampiyonanın...

Gençlik Merkezi’ne Gümüş, 50. Yıl’a Bronz madalya

Mersin ilinde düzenlenen ve ilimiz sporcularının da katıldığı Ülkemizde ilk defa “Video Hakemlik” sisteminin kullanıldığı Eskrim Türkiye Şampiyonası Yıldızlar A müsabakaları ile sona erdi.

 

Şampiyonanın ilk gününde yıldızlar A müsabakaları oynandı. Bayan epede yapılan müsabakalar sonucunda Ankara Eskrim Spor Kulübü'nden Begüm Ataker birinciliği elde ederken, Adıyaman'dan ferdi olarak katılan Nisanur Özkalaycı ikinciliği elde etti. Yine Ankara Eskrim Spor Kulübü'nden Gizem Birsen Balcı ile Bolu 50. Yıl İzzet Baysal İlköğretim Okulu'ndan Büşra Gürbüz üçüncülüğü paylaştı. Dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin taktı.

Erkek epede ise Konya'dan ferdi olarak katılan Orkun Gökbulut birinci olurken, Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü'nden Erkan Atabay ikinci oldu. Ankara Eskrim Spor Kulübü'nden Ege Ayan ile Konya Aymaz Koleji Spor Kulübü'nden Ahmet Emin Karpuzcu üçüncülüğü paylaştı. Dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Uykun taktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER