Gençlik Spor’dan müthiş yarışma

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kuşaklar Buluşuyor” inceleme, araştırma ve belgeleme yarışmasına başvurular başladı. Bolu’da...

Gençlik Spor’dan müthiş yarışma

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kuşaklar Buluşuyor” inceleme, araştırma ve belgeleme yarışmasına başvurular başladı. Bolu’da başvurular Gençlik Merkezi’ne yapılabiliyor.

 

Gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla eğitim ve kültür alanında yapılabilecek faaliyetleri planlamak, gençlerin bilim, sanat ve kültür alanlarına ilgisini arttırmaya yönelik faaliyetler yürütmek ve bu kapsamda yürütülen faaliyetleri desteklemek amacıyla organize edilen “Kuşaklar Buluşuyor” inceleme, araştırma ve belgeleme yarışması başvuruları başladı.

Gençler yaşlıları gözlemleyecek

Yarışmada gençler sanatsal, kültürel, geleneksel ve tarihi değerler ile yaşanmış fakat yazılmamış hayat öyküleri hakkında kültür mirasçıları, yaşlıları yaşadıkları köyde veya kentte ziyaret edecekler. Bu ziyaretler esnasında yüz yüze görüşmelerinden elde edecekleri bilgileri, yaşlıları içlerinde bulundukları çevre ile beraber gözlemleyerek veya köylerde yaşayan gençler kentleri ve kent yaşamlarını gözlemlemeleri sonucunda izlenimlerini paylaşarak özgün eserler meydana getirecekler. Yazılı metin ve görsel öğelerin, (CD/DVD) 3'er kopyasının eksiksiz olarak doldurulup imzalanıp Başvuru Formu ve “Doğruluk Beyanı” ile birlikte aynı zarfa konularak, 1 Mart 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar bulundukları ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine kargo veya posta ile gönderilecek ya da teslim makbuzu karşılığında elden teslim edilecek. Postadan doğacak gecikmelerden il Müdürlükleri sorumlu olmayacak. Yarışma için ayrıntılı bilgi www.gsb.gov.tr, www.kusaklarbulusuyor.gsb.gov.tr veya Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nin 0(374) 215 13 57 / 551 (dahili) telefonundan alınabilecek.

İşte teknik şartlar!..

Eserlerin teslimi için son tarih: 1 Mart 2013

Eserlerin değerlendirilmesi: 1-25 Mart 2013

Değerlendirme Sonuçlarının Bakanlık Yarışma Yürütme Kuruluna Teslimi : 29 Mart 2013

Sonuçların Açıklanması : 3 Mayıs 2013

Ödül Töreni: 19 Mayıs 2013

Kategoriler

1.15-20 yaş arası (20 dahil) gençler,

2.21-29 yaş arası (29 dahil) gençler

Ödüller

Her ilde her kategori için;

-Birinci esere: Tablet Bilgisayar

-İkinci esere: Bisiklet

-Üçüncü esere: Fotoğraf makinesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128