Gençlik ve Spor’un başarılı koşucusu…

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan memurlar ferdi olarak ilgilendikleri spor dallarıyla büyük başarılara imza atıyorlar. Bu başarılı memurlardan bir tanesi de Çakır Ömür Cesur…

 Gençlik ve Spor’un başarılı koşucusu…

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yapan memurlar işlerinde yakaladıkları başarıların yanı sıra yaptıkları sporlarda aldıkları başarılarla da göz dolduruyorlar. Ferdi olarak çeşitli dallarda sporla ilgilenen çalışkan memurlardan Çakır Ömür Cesur da çocukluğundan beri spor yapanlardan birisi. 15 yıl boyunca amatör ve profesyonel olarak futbolla ilgilenen Cesur, son 5 yıldır da atletizmle uğraşıyor. Uzun bir süre sürat sporcusu olan başarılı memur son zamanlarda uzun mesafe koşusuyla ilgileniyor.

Yurt dışı ve yurt içi pek çok maratona katılan Çakır Ömür Cesur, Roma Maratonu, Avrasya Maratonu, Runtalya Maratonu, Mavi Haliç koşusu, Demak Gurmerun (8 km) koşularında rakipleriyle yarıştı. Kendi sınırlarını zorlamayı seven genç sporcu son olarak da 17 Eylül’de Moskova Maratonu’nda 41 km koşacak. Neredeyse bütün hayatını yaptığı spora göre organize eden Cesur, sağlıklı bir hayatın da spor yapmaktan geçtiğini gösteriyor.

“ONLAR DA DESTEĞİ HAKEDİYOR”

Lisanslı kulüp sporcularının bulduğu maddi ve manevi desteği bulamayan Çakır Ömür Cesur gibi ferdi sporcuların da desteklenmesi ve onurlandırılması gerekiyor. Bolu’ya Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atanan ve kendisinden Bolu’da spor alanında kendisinden çok şey beklenen Şahin Ertem’in, Gençlik ve Spor bünyesinde memur olarak çalışan bu başarılı sporculara destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2015, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128