Gerede yüzme havuzuna kavuşuyor!

Gerede’ye yapılması planlanan yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun ihale tarihi belli oldu. Binektaşı mevkiindeki halı saha kompleksinin yanında yer alan otopark alanına inşa edilecek olan yüzme havuzunun ihalesi ay sonunda yapılacak.

 Gerede yüzme havuzuna kavuşuyor!

Uzun yıllardan beri siyasilerin verdiği vaatler arasında yer alan “yüzme havuzu” konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. İl Özel İdaresi ve Gerede Belediyesi’nin ortak kuruluşu olan Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği tarafından hayata geçirilecek olan yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun ihale tarihi belli oldu. Gerede’nin Bolu çıkışında yer alan Binektaşı mevkiinde bulunan halı saha kompleksinin yanındaki otopark alanına inşa edilecek olan yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun ihalesi 26 Ağustos 2014 Salı günü yapılacak.

ÖDENEĞİ HAZIR

Şubat ayında yapılan İl Genel Meclisi toplantısında, Gerede’ye yarı olimpik yüzme havuzu yapımı için 2014 yılı İl Özel İdare bütçesinde bulunan 1.040.000 TL’lik ödeneğin Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği hesaplarına aktarılmasına dair Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen rapor görüşülmüş, söz konusu ödeneğin aktarılmasının uygun olduğunun belirtildiği rapor meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edilmişti.

SADECE HAVUZ DEĞİL

Yerel seçim sürecinde yayımlanarak dağıtımı yapılan, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın vaatlerinin yer aldığı kitapçığın yüzme havuzu ile ilgili sayfasında, yapılması planlanan yüzme havuzu kompleksinin içerisinde, yüzme havuzunun yanı sıra hamam, sauna, fitness salonu ve kafeterya ile idari ve teknik mekânların da yer alacağı belirtilmişti. Kitapçıkta, “Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Projesi” başlıklı bölümde, “Toplam inşaat alanı 2350 m2 olan binada, yarı olimpik yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness salonu, kafeterya, idari ve teknik mekânlar yer alacaktır” ifadeleri yer alıyor.

1 YILDA TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Kapalı yüzme havuzunun ihalesi 26 Ağustos 2014 Salı günü saat 14:30’da Gerede Kaymakamlığı toplantı salonunda açık ihale usulü ile yapılacak. İhale sonrasında yapılacak olan gerekli incelemelerden sonra sözleşmenin imzalanmasının ardından 5 gün içinde yer teslimi yapılacak olan kapalı yüzme havuzu projesinin 1 yılda tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER