Gerede'de trafiğe kapalı siyah beyaz cadde

MHP Belediye Meclis Üyeleri, cuma günü yazılı bir önerge hazırlayarak Gerede Belediyesi'ne sundu. Öneride en dikkat çeken ayrıntı uygun bir caddenin trafiğe kapatılması isteği ve bu caddede yer alan bina ve kaldırım taşlarının uygun mimari çalışma ile siyah beyaza büründürülmesi isteği oldu.

 Gerede'de trafiğe kapalı siyah beyaz cadde

MHP Belediye Meclis Üyeleri, Beşiktaş Kulübü'nün Gerede'ye kuracağı kamp tesisi ile beraber Beşiktaş markasının Gerede ile bütünleşmesinin İlçeyi tüm spor kamuoyunun merak edeceği bir spor merkezi haline dönüştüreceği görüşünde birleşti. Cuma günü konu ile ilgili Gerede Belediye'sine yazılı bir önerge sunan MHP'li Belediye Meclis Üyeleri Arzu Özcan, Cem Gül, Hüseyin Birbilener ve Hasan Hüseyin Şişman, bu önergede özetle uygun bir caddenin trafiğe kapatılması ve kar amacı güdülmeden, bu caddede bulunan bir dükkanı BJK'nin orijinal ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası olarak Gerede Belediye'si tarafından işletilmesi isteğinde bulundu.

Beşiktaş kenti

Sunulan imzalı önergede şu ibareler yer aldı. "Ülkemizin en büyük değerlerinden olan Beşiktaş kulübünün ilçemize yapacağı yatırımlar, ilçemiz için çok büyük önem arz etmektedir. Bize düşen görev ise ilçemize sağlanacak katkının yolunu açarak, en üst düzeyde fayda sağlayabilmektir. İlçemizi Beşiktaş kulübü ile bütünleştirerek, Beşiktaş kenti haline dönüştürmemiz, ilçemizi tüm spor kamuoyunun merak edeceği bir spor merkezi haline dönüştürecektir. Milyonlarca Beşiktaş taraftarı ve tüm sporseverlere kucak açan bir ilçe haline gelmemiz, sürekliliği olan gelişim sebebi olacaktır. Sonuç olarak tek yapmamız gereken, ülkemizin en çok kullanılan, en çok araç trafiği olan Ankara-İstanbul otoyolunu kullanan vatandaşlarımızı ilçemizde misafir edebilmektir. Bu ise merak unsuru olmakla mümkündür. Ülkemizin hiçbir yerinde bulunmayan bir Beşiktaş caddesi oluşturmak, bu projenin ilk adımı olarak hayata geçmelidir. Gerede Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri olarak; üzerinde çalışılarak uygun bir caddemizin Beşiktaş caddesi olarak trafiğe kapatılmasını, bu caddede bulunan tüm bina ve kaldırım taşlarının uygun mimari çalışma ile siyah beyaza boyanmasını, kar amacı güdülmeden, bu caddede bulunan bir dükkanı Beşiktaş kulübünün orijinal ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası olarak Gerede Belediyesi tarafından işletilmesini, bu caddenin merkez noktası olarak belirlenerek, Beşiktaş kulübünün efsanevi başkanı Süleyman Seba ve Beşiktaş kulübünün amblemi olan Kartal sembolünün üç boyutlu form ile bu noktaya inşasını, otoyol üzerinde Gerede giriş ve çıkışlarına gerekli izinler alınarak, şehrimizin Beşiktaş kulübü ile özdeşleşecek bu caddesi ile ilgili reklam panoları hazırlanmasını, Esentepe'ye çıkış yolu üzerine Beşiktaş kulübünün ihalesini aldıkları Esentepe Otel'den de gözüken, üç boyutlu form halinde Kartal sembolü inşasını önermekteyiz."  Gerede Yenigün

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Huseyın ERTEGUN
Huseyın ERTEGUN - 5 yıl Önce

ben geredeliyim ama dışarda yaşıyorum ve iyi bir fenerbahçe taraftayım. yukardaki teklife bir gerede'li olarak canı gönülden katılıyorum. bu işte taraftarlık değil, gerede'yi geliştirecek işler önemlidir. esentepe'de tesisleşmek güzel ama bundan da faydalanarak gerede' nin daha fazla kazanım alması dahda güzel olur.

SIRADAKİ HABER

banner128