Geredeli Kadriye Turgut’tan gümüş madalya!

Marmaris’te Türkiye Şampiyonu olduktan sonra Antalya’da yapılan Paro Tekvando 3. Avrupa Şampiyonası’na katılarak ilimizi ve Ülkemizi temsil eden Geredeli Kadriye Turgut, finale kalarak ikincilik madalyası getirdi. Turgut, önceki gün Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı makamında ziyaret etti.

 Geredeli Kadriye Turgut’tan gümüş madalya!

Haber: Spor Merkezi

Paro Taekwondo Avrupa Şampiyonası’nda 2. olan Kadriye Turgut Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Mustafa Allar, Paro Taekwondo Avrupa Şampiyonası’nda 2. olan Kadriye Turgut’u başarılarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını beklediklerini ifade etti. Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından organize edilen ve 2. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası, 3. Avrupa Para-Tekvando Şampiyonası’nda Kadriye Turgut gümüş madalyanın sahibi oldu.

SPORCUMUZLA GURUR DUYDUK

Çalışmalarında destekçisi olacaklarını belirten Allar, “Gerede’den böyle bir spor dalında derece çıkartılması onur vericidir. Bu tür sporcularımızı destekleyeceğimizin teminatını verebilirim. Kadriye kızımıza hayırsever vatandaş tarafından 150 TL her ay burs verilecektir. İsmini vermek istemediğim hayırseverimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. İlçemizden çıkan Mili Sporcularımıza desteklerimiz devam edecek. Kızımızdan artık birincilik bekliyoruz” diye konuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Antrenör İlhan Şimşek, kızımız Marmaris’te Türkiye Şampiyonu olduktan sonra Antalya’da yapılan Paro Tekvando 3. Avrupa Şampiyonası’na katıldı ve orada finale kalarak ikincilik madalyası getirdiğini söyledi. Gerede İlteriş Gençlik ve Spor Kulübü’nün sporcusu olan Kadriye Turgut, 2014 yılı eğitim öğretim yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitim Öğretmenliği’ne kaydını yaptırdı. 66 ülkeden yaklaşık 1400 sporcunun katılımıyla Antalya/Belek’te düzenlenen ve toplam 6 gün süren 3 organizasyonda Geredeli Kadriye Turgut madalya ile dönerek hem İlçemizin, hem Ülkemizin gurur kaynağı oldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128