Geredespor nereden nereye!

Bu fotoğraf 2008 yılı Aralık ayında çekildi. Yolda yürüyenler Geredespor futbolcuları. İlk bakışta bir şey görünmüyor olabilir ancak detaylarına bakıldığında olayın gerçek yüzü netliğe kavuşuyor....

Geredespor nereden nereye!

Bu fotoğraf 2008 yılı Aralık ayında çekildi. Yolda yürüyenler Geredespor futbolcuları. İlk bakışta bir şey görünmüyor olabilir ancak detaylarına bakıldığında olayın gerçek yüzü netliğe kavuşuyor.

 

Geredespor Bolu Amatör Küme’de mücadele ediyor. Bir önceki yıl şampiyon olamamış, net bir kaynağı yok, oyuncular “bedelsiz” antrenmana çıkıyor, Umut var mı? Bilinmez! İçlerinde şu anda Geredespor kadrosunda yer alan bazı isimler var, Aralık ayının soğuk ayazında antrenman sahasına götürecek otobüs yok ve yürüyorlar… Nereye gideceklerini bilmeden, o sene ligdeki sonlarının ne olacağını düşünmeden antrenman sahasının yolunu tutuyorlar. Şehir Stadı’nda antrenman yapamıyorlar! Esentepe’ye yürüyorlar. Kalacakları yer yok, Geredespor’a başkanlık edecek isim bile yok! Yani dertlerini anlatacakları, bu maçı kazanın diyen bir kişi bile yok… “Bizim Geredespor işte!.. Amatörde dolanıp duruyor” ifadeleri yüzlerine her defasında vuruluyor. Daha sonra işte o oyuncular birkaç takviye yapılan bu takımdaki yerini alarak Geredespor’u önce namaglup şampiyon yapıyor, daha sonra 3. Lig Play-Off mücadelelerinde sergiledikleri futbolla ayakta alkışlanıyor. İskilip Belediyespor mücadelesi öncesi bu fotoğrafın önemi büyük!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128