Geredespor’u hakem katletti

Geredespor, Cumartesi günü oynadığı MKE Kırıkkalespor karşılaşmasından beraberlikle ayrıldı. Karşılaşmanın orta hakemi Serhat Tan, verdiği kararlarla büyük tepki topladı.   Geredespor futbolcusu Murat Gür’ü...

Geredespor’u hakem katletti

Geredespor, Cumartesi günü oynadığı MKE Kırıkkalespor karşılaşmasından beraberlikle ayrıldı. Karşılaşmanın orta hakemi Serhat Tan, verdiği kararlarla büyük tepki topladı.

 

Geredespor futbolcusu Murat Gür’ü direk kırmızı kartla 10’uncu dakikada atan orta hakem, 63’üncü dakikada da Çetin Akpolat’a çift sarı karttan kırmızı kart göstererek oyundan ihraç etti. Her şeye rağmen 90 dakika susmayan taraftarıyla, inanan ruhla saldıran sahadaki aslanlarımız, 84’üncü dakikada golü buldu. Yan hakem bayrağını kaldırmadı ancak orta hakem Gökhan Bartık’ın eline çarptığı gerekçesiyle bu golü vermedi. Taraftar, bu dakikadan sonra adeta çılgına döndü. Karşılaşmada 2 kırmızı kart gösteren, Geredespor’un golünü vermeyen orta hakeme, taraftarlar “çocukların alın terine yazık” diye tezahüratlarda bulundu. Sahadaki 9 Geredespor’lu oyuncumuz basmadık alan bırakmayarak, 1 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Hakem maç sonu geniş güvenlik önlemleriyle sahadan ayrılmak zorunda kaldı. 

İYİ BAŞLADIK

Geredespor, karşılaşmaya çok hızlı başladı. Daha 2’nci dakikada Hurşit ile gol pozisyonuna giren Geredespor’da ilk dakikalarda Çetin Akpolat’ın havadan attığı toplarla gol yoluna gidilmeye çalışıldı. Ta ki karşılaşmanın 10’uncu dakikasına dek süren bu baskı, orta hakemin bir faul sonrası yaşanan tartışmada Murat Gür’ü direk kırmızı kartla oyundan atmasıyla bir süre sona erdi. Sahada 10 kişi oynamasına karşın taraftarın da coşkulu tezahüratıyla inancını kaybetmeyen Geredespor, 25’inci dakikadan sonra yeniden gol yollarında etkili olmaya başladı.

YA 11 KİŞİ OLSAYDIK 

İlk devresi 0-0 beraberlikle sona eren karşılaşmada Geredespor 10 kişi oynamasına karşın ikinci devrede de etkili bir futbol ortaya koydu. 10 kişi oynamanın etkisiyle 55’inci dakikadan sonra yorulma izlenimleri veren Geredespor’a karşı MKE Kırıkkalespor kontratak taktiğini maç boyunca bozmayarak oynadı. 57’inci dakikada Kırıkkalespor’un forvet oyuncusu Okan Altunbilek kaleci Muhammed ile karşı karşıya kaldı. Kırıkkalespor’lu futbolcunun ilk şutunu çelen Muhammed, geri dönen topta yine başarılıydı. Kaleci Muhammed ayrıca karşılaşmada yaptığı önemli kurtarışlarla otoritelerden tam not aldı. Karşılaşmanın 63’üncü dakikasında orta hakem Serhat Tan bu sefer Çetin Akpolat’a ikinci sarı kartı göstererek oyundan attı. Bu dakikadan sonra saha içi bir anda karıştı. Geredespor’un 9 kişi kalmasını değerlendiren MKE Kırıkkalespor’lu futbolcular, sahaya alın teri koyan Geredespor’lu futbolcularımızla söz dalaşına girmeye başladı. Neyse ki futbolcular arasındaki tartışmalar fazla büyümeden tartışma son buldu. Biraz duraksayan oyun 68’inci dakikada yeniden başladı. 9 kişi oynayan, sahada basmadık yer bırakmayan aslanlarımız, Murat Gür ve Çetin Akpolat ağabeyleri ile 90 dakika susmayan taraftarlarımız için oynamaya başladı. 83’üncü dakikaya kadar yüreğini ortaya koyan oyuncularımız bu dakikada golü buldu, yan hakem herhangi bir karar vermemesine karşın karşılaşmanın hakemi oyuna sonradan dahil olan Gökhan Bartık’ın eline çarptığı gerekçesiyle golü vermedi. Taraftar bu dakikadan sonra adeta çılgına döndü. Karşılaşmada 2 kırmızı kart gösteren, Geredespor’un golünü vermeyen orta hakeme, taraftarlar “çocukların alın terine yazık” diye tezahüratlarda bulundu. Karşılaşmanın 90’ıncı dakikasına gelindiğinde Geredespor atağını kesen MKE Kırıkkalespor’un defans oyuncusu Serkan Ercan, yaptığı sert müdahale ile sarı kart gördü. Karşılaşmanın orta hakemi bir süre oyuncunun ikinci sarı kartı olduğunu fark edemedi. Orta hakeme yapılan uyarı sonucu 90’ıncı dakikada Kırıkkalespor’lu Serkan Ercan’a gösterdiği kırmızı kart ile orta hakem yanlışlığı düzeltti. Karşılaşmada gol olmayınca 0-0 sona erdi.      

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128