Gerginlik Skoru Etkiledi

Erhan Beykoz'un kaleminden...

 Gerginlik Skoru Etkiledi

Boluspor kongreye gidiyor. Yıllardır Boluspor’da görev aşkıyla çalışanlar, hep tek liste yaptılar. Aradan geçen bunca yıl sonrası, iki adaylı bir seçime doğru gidiyoruz.

50 yıllık Boluspor tarihinde toplamda 3-4 kez iki adaylı seçim yaşadık. Yapılan seçimlerin kazananı değil, kaybeden tarafı Boluspor oldu.

Boluspor başkanlığı neden bu kadar önemli ona bakmak lazım. Bolu’da yaşayan herkes bilir ki, Boluspor en önemli markalarımızdandır. Açamayacağı hiçbir kapı yoktur. Şunu da herkes bilir ki, başkan olmak isteyen her kim ise, öncelik isteyenden yana kullanılır. Ekonomisi, lobisi, ilişkileri, yapacakları, yaptıkları ve mevcutta ise yeni programı belirleyicidir.

Taraftarımıza son aylarda bir haller oldu. Boluspor denince ilk akla gelen taraftarlarımız, şimdi kendi içindeki kavgalarla anılması üzücü. Protesto edercesine az sayıda gelenlerin, kendi seyircimize yaptıkları, gereksiz yere tartışmaların kavga ortamına sürüklenmesi sizlere yakışmadığını biliyorsunuzdur! Bunun yanı sıra, alt yapıdan yetişen Emre’ye yapılanları onaylamam mümkün değil. Siz Emre’ye bağırdıkça, etkiye tepki olarak diğer seyircilerin Emre’ye sahip çıkması kadar doğal bir şey olamaz.

Deplasmanda, kendi evimizde evine götüreceği ekmekten kısarak destek veren şanlı taraftarımız bu olamaz. Boluspor kongreye gidiyor olabilir. Sizlerde istediğiniz bir başkan adayını destekleyebilirsiniz ama bunu sahaya, futbolculara yansıtmanız ne kadar doğrudur? Yetmiyor gibi, rakip takımı alkışlamanız sizin gibi asil bir taraftarın yapacağı işler olmadığını biliyorum. Sizlerden tek dileğim, Şanlı Boluspor taraftarımızı geri getirmeniz olacaktır.

Bunların ışığında son maçımızı oynadık. Balıkesir kazanmak zorunda olduğunun bilinciyle, Boluspor 6-0 farkı kapatmanın derdinde başlayan karşılaşmada kaybeden biz olduk.

Boluspor’da bir sezon görev yapan Reha Hocanın, tüm yetkilerle donatılmış ama başarısız olmuştu. Reha Erginer Bolu’da çalışırken giydiği bir çorabı tekrar giyinmeyip yenisini isterken, Bolu’dan ayrıldığı montu ile tekrar gelmesine şaşırdım. Bolu gibi istediğini yapan bir il bulamayan Reha Hoca, karşılaşma boyunca sahayı için için karıştırdığı gözlerden kaçmadı. Yan hakeme, 4.hakeme ve bizim futbolculara yaptıkları maç stresinden görünmedi. Bakan göz ile gören göz farkını ortaya koymak adına hatırlatayım istedim.

Karşılaşma oldukça gergin başladı. Bir tarafta kazanma arzusuna karşılık, diğer tarafta kazanmayı isteyince gerginlik kaçınılmaz hale geldi. İyi başladığımız karşılaşmada, iyi bitirememenin şokunu yaşadık.

İstifa eden Fatih Tekke’nin yerine bakan Çetin Hoca, Emrullah’ın dışında gençleri kadroya almaması gözlerden kaçmadı. Alican’dan stoper yaratmaya çalışması, Hasan gibi önemli ir oyuncunun kenarda kalması ilginçti.

Alican, Anco Jansen, Luız, Cumali sahada yoktu diyebilirim. Tevfik ve Jansen’in bencilliği, Adem’in desplasmana gitmemek adına çırpınarak kırmızı kart görmesi, gereksiz yere oyuna alınan Özgürcan’ın varlığı ile yokluğuna rağmen birçok pozisyon bulduk.

Bütün bu kötü gidiş, kötü skorlarla birlikte Alican’ın seyirciyle tartışması kabul edilemez. Son karşılaşmada yaptıklarıyla bir yılı boşa çıkaran, yaptığı bütün olumlu hareketleri bir kalemde silen ve kötü anılarla Bolu’dan ayrılacak olan Alican, kendi üstünü çizdiğinin farkında mı?

Son maçımızı Malatya ile oynayacağız. Gazozuna olacak karşılaşmada umudum o ki, geleceğin takımına faydalı olması muhtemel oyuncuların oynamasıdır. İyisiyle kötüsüyle sezon sona eriyor. Yeni sezon için kolları şimdiden sıvayarak hazırlık yapmamız Boluspor menfaatine olacaktır.

Emeği geçen herkese teşekkür etmek boynumun borcudur. Yeni yönetime de başarılar dileyen ilk kişi olmak istiyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
erhana sorular
erhana sorular - 5 yıl Önce

hoca geçen sene moncler giyiyordu bu seneki montuna senin paran yetmez. o farkı anlamaman da normal be erhancığım. maçı geren reha hoca mı yoksa denizliye yattıktan sonra burada kendini parçalayanlar mı?

SIRADAKİ HABER

banner128